• Wojskowa musztra w rytm "Eye of the tiger"? Tak było w Radomiu [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Kompania reprezentacyjna sił powietrznych z Dęblina dała w piątek na deptaku niezwykły pokaz musztry paradnej. Jeśli nie wyobrażacie sobie żołnierzy prezentujących broń w rytm popularnych popowych piosenek, obejrzyjcie wideo i zdjęcia z pokazu.

 • Dokąd najchętniej wyprowadzają się radomianie?

  Radomianie wciąż najchętniej wyprowadzają się do Warszawy. Jeśli chodzi o mieszkańców miejscowości podradomskich, to migrują oni w granicach powiatu. Do Radomia ściągają z kolei mieszkańcy tych samych gmin, które do życia najchętniej wybierają radomianie.

 • Będzie casting do "Pamiętników z wakacji" i "Trudnych spraw"

  Firma Tako Media, producent takich seriali paradokumentalnych jak np. "Pamiętniki z wakacji", "Dlaczego Ja", "Trudne sprawy", "Dzień, który zmienił moje życie" i wielu innych, zaprasza na bezpłatny casting do swoich seriali oraz kilku nowych produkcji

Co jest grane 24

5762 imprez dziś
Do poczytania
 • "Ostatnia rodzina" ze Złotymi Lwami. Ale miała mocną konkurencję

  "Ostatnia rodzina" ze Złotymi Lwami. Ale miała mocną konkurencję

  KINO

  Film Jana P. Matuszyńskiego "Ostatnia rodzina" o rodzinie Beksińskich zdobył Złote Lwy na zakończonym w sobotę 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Nagrodzono też m.in.: "Jestem mordercą", "Zjednoczone stany miłości", "Wołyń" i "Plac zabaw".

Nie przegap!
 • Straszny dwór

  Straszny dwór

  opera

  Arcydzieło gatunku jedyne w swoim rodzaju. Opera stanowiąca niepowtarzalny stop wielu tonacji, a przy tym stylistycznie jednorodna. Skonstruowana świetnie z dramaturgicznym polotem, z nośną arcyzabawną intrygą opartą na podwójnych „ślubach kawalerskich”. Żywa akcja, wdzięk kameralnych scen i obrazów zbiorowych o walorach soczystych malowideł. I ta zmienność nastrojów – humor, dowcip, pastelowy liryzm i patos patriotycznych uniesień. Libretto Jana Chęcińskiego osnute na kanwie „Starych gawęd i obrazów” K. W. Wójcickiego okazało się wyjątkowo nośna konstrukcją opery. Pod względem muzycznym dzieło Moniuszki jest popisem inwencji melodycznej, pomysłowości harmonicznej i mistrzowskiej instrumentacji. Każda scena jest całością, każda postać ma swój popisowy numer; co aria to niezwykłego uroku Powstały po upadku powstania styczniowego „Ku pokrzepieniu serc”, okazał się „Straszny dwór” poetycką syntezą polskości i staropolskiej kultury – jej tradycji, obrzędów, obyczajów, stroju i tańców.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham

  Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham

  dokument

  Ocena 5/6

  Co kryje się pod słowem „miłość”? Dwie kobiety spotykają się w gabinecie psychoterapeuty. W intymnym dialogu trzech osób dawne urazy i głęboko ukryte emocje powoli wychodzą na powierzchnię. Terapeuta zabiera bohaterki w trudną podróż ku polepszeniu ich relacji.  

 • Bridget Jones 3

  Bridget Jones 3

  komedia

  Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów jest singielką, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój?Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem…

 • Jak zostać kotem

  Jak zostać kotem

  komedia

  Ocena 2/6

  Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota należącego do jego własnej rodziny. Prowadzi to do serii zaskakujących wydarzeń, a bohater może na własnej skórze sprawdzić trafność powiedzenia, że… koty mają dziewięć żyć.

 • Zbliża się Festiwal Ziemniaka w skansenie. Gościem - Karol Okrasa

  Festiwal Ziemniaka w Muzeum Wsi Radomskiej to już smaczna tradycja. W tym roku odbędzie się 2 października, w najbliższą niedzielę. Wśród atrakcji, na jakie liczyć będą mogli wtedy goście skansenu, m.in. pokaz kulinarny Karola Okrasy. Co jeszcze w programie?

 • XII Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Tydzień z mistrzem gęby

  Radom stanie się na tydzień stolicą teatru, forum wymiany myśli, doświadczeń i interpretacji dzieł Witolda Gombrowicza. Co ma Gombrowicz do współczesności, jak postrzegają go zespoły teatralne w Polsce i na świecie? Przekonacie się od 22 do 29 października podczas 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.

 • Sztuka jak bazooka w Elektrowni. Warsztaty o pop-arcie, feminizmie,...

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych na cykl spotkań edukacyjnych. Młodzież będzie miała okazję poznać zjawiska kulturowe ważne z punktu widzenia współczesnej sztuki, literatury i filozofii.

 • Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na dwa koncerty

  Inaugurację sezonu ROK ma już za sobą, ale przed nami bardzo gorący okres koncertowy. W niedzielę Radomska Orkiestra Kameralna wystąpi przed urzędem miejskim wraz ze wspaniałymi solistami, we wtorek w sali koncertowej popis maestrii dadzą Lutosławski Quartet oraz LutosAir Quintet.