• Lodowisko przy Aquaparku działa, na Rynku się mrozi [ZDJĘCIA]

  Przy Aquaparku przy Chrobrego już pojeździmy na łyżwach, natomiast MOSiR szykuje dopiero tafle w Rynku. Jakie ceny?

 • "Radom. Retrospekcja" przypomina wioskę indiańską na Ustroniu [WIDEO]

  Facebookowy profil "Radom. Retrospekcja" śledzi już prawie 15 tys. osób. Jak przyznaje jego pomysłodawczyni, Barbara Łopyta, wspomnieniowe zdjęcia i materiały oglądają również radomianie z najodleglejszych zakątków świata. Profil postanowił ostatnio przypomnieć wioskę indiańską - plac zabaw, który działał na wyobraźnię; niby tematyczny, ale nie dosłowny. Zresztą - zobaczcie sami

 • Miłośnicy terenówek pojechali, by pomóc małemu Krzysiowi [ZDJĘCIA]

  Ponad 50 załóg stawiło się w niedzielę rano na torze na Koniówce. Offroadowcy zafundowali dobie świetną zabawę w pośniegowym błocie, ale nie to było najważniejsze. Dochód z charytatywnej jazdy przeznaczą na pomoc półtorarocznemu Krzysiowi choremu na nieuleczalne pęcherzykowe oddzielanie naskórka

Co jest grane 24

6521 imprez dziś
Do poczytania
 • Paszporty Polityki 2016. Muzyka poważna i popularna [NOMINACJE]

  Paszporty Polityki 2016. Muzyka poważna i popularna [NOMINACJE]

  MUZYKA

  Kto dostanie Paszport Polityki? Znamy nominowanych do kolejnej edycji jednych z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce, przyznawanych już od ponad 20 lat. Sprawdź, kogo wybrano w muzyce poważnej i rozrywkowej.

Nie przegap!
 • Muśnięcie grawitacji

  Muśnięcie grawitacji

  wystawa

  Muzeum Rzeźby Współczesnej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza na wystawę Ryszarda Ługowskiego "Muśnięcie grawitacji. Prace z lat 1982–2016" Wystawa retrospektywna Ryszarda Ługowskiego w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku w 2016 roku ma przybliżyć nam dzieła artysty niezwykle aktywnego na wielu polach twórczości, jak również dać obraz ponad trzydziestu lat pracy.  Na wystawie "Muśnięcie grawitacji" można obejrzeć rzeźby, obrazy, fotografie, video, instalacje, performance. Można znaleźć różne środki i sposoby, za pomocą których artysta mówi o ludzkim przemijaniu, o życiu i śmierci, o erotyce, o cierpieniu, wierze w przemianę, w możliwość porozumienia i dzielenia się wrażeniami. Ryszard Ługowski w swojej sztuce zdaje się kokietować gusty pospolite i prowadzić dialog z ludźmi dobrze zadomowionymi w świecie sztuki współczesnej. Wszystkim pracom nadaje oryginalne tytuły, które wpisują się w poetykę jego działań i stanowią ważny element artystycznej prowokacji, kiedy indziej zaś wskazują tropy interpretacji, jak to ma miejsce w przypadku instalacji „Torus”, „Medulla” czy „Peregrinus”. Instalacja „Dzwony rurowe” przygotowana została specjalne na tę wystawę w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Instalacja ze stalowych prętów pionowo zwisających od sufitu organizuje przestrzeń prawie osiemdziesięciu metrów kwadratowych.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Zły Mikołaj 2

  Zły Mikołaj 2

  komedia

  Świąteczny kultowy klasyk dla niegrzecznych dorosłych powraca! Niezastąpiony Billy Bob Thornton jako zdemoralizowany do szpiku kości Mikołaj pakuje się w jeszcze większe kłopoty. Minęło już 10 lat odkąd Willie ostatni raz przywdział czerwony strój, by rabować centra handlowe podczas świątecznej gorączki. Nie znaczy to, że stał się lepszym człowiekiem. Wciąż jest tym samym stale zalanym, napalonym na cudze żony, gotowym na każde świństwo typem spod ciemnej gwiazdy. Spłukany jak nigdy, bez perspektyw na sensowny zarobek, niechętnie zgadza się połączyć siły z dawnym wspólnikiem - uroczo wrednym karłem Marcusem. Tym razem plan jest ambitniejszy niż zwykłe sklepowe kradzieże. Marcus zamierza przeprowadzić skok na centralę fundacji charytatywnej. Stawka i ryzyko są wyższe niż dotąd. Tym bardziej, że do zespołu dołącza dziarska mamuśka Williego. Do tego Mikołaja z piekła rodem trzeba mieć anielską cierpliwość.

 • Kubo i dwie struny

  Kubo i dwie struny

  animowany

  Ocena 5/6

  Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem - do czasu, kiedy chłopca odwiedza duch przeszłości, który zmienia jego przeznaczenie. Aby przetrwać, Kubo musi odnaleźć magiczną zbroję należącą do jego ojca - największego samuraja, jakiego kiedykolwiek nosiła Ziemia. W poszukiwaniach towarzyszą mu dobre duchy i pradawne bóstwa, które wspierają go magicznymi mocami. Tak Kubo wyrusza w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż śladami swej rodziny. Podróż ta pozwoli mu poczuć dumę z tego, kim jest i uwierzyć, że możliwe jest wszystko.

 • Sprzymierzeni

  Sprzymierzeni

  thriller

  Ocena 4/6

  Robert Zemeckis, twórca „Forresta Gumpa”, „Lotu” i „The Walk. Sięgając chmur”, przedstawia szpiegowski thriller z elementami romansu rozpisany na dwoje aktorów – laureatkę Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”) oraz Brada Pitta. 1942 rok, Afryka Północna. Max Vatan (Pitt), oficer wywiadu, spotyka na swej drodze działaczkę francuskiego Ruchu Oporu Marianne Beausejour (Cotillard), zaangażowaną w śmiertelnie niebezpieczną misję na tyłach wroga. Ich ponowne spotkanie w Londynie i losy ich związku naznaczone są wspomnieniami wojny. Za scenariusz filmu odpowiada Steven Knight, którego scenariusz do filmu „Niewidoczni” przyniósł mu nominację do Oscara i nagrody BAFTA.