Co jest grane 24

5923 imprez dziś
Do poczytania
 • Męskie Granie w Żywcu. To był ostatni koncert tegorocznej trasy

  Męskie Granie w Żywcu. To był ostatni koncert tegorocznej trasy

  MUZYKA

  Sześć miast, pięćdziesiąt godzin muzyki, kilkanaście muzycznych gatunków i kilka pokoleń artystów oraz 34 tysiące widzów - tak w skrócie można podsumować Męskie Granie 2016. Finałowy koncert siódmej edycji obejrzało w sumie 9 tysięcy widzów w żywieckim amfiteatrze pod Grojcem i 365 tysięcy w relacji na żywo w Internecie.

Nie przegap!
 • Wakacje z klasyką amerykańskiego kina – przeboje wytwórni Warner Bros-"Egzorcysta"

  Wakacje z klasyką amerykańskiego kina – przeboje wytwórni Warner Bros-"Egzorcysta"

  rozrywka

  Śpiewak jazzbandu, Deszczowa piosenka, Buntownik bez powodu i Mechaniczna pomarańcza – to tylko niektóre spośród dziewięciu tytułów, które składają się na wyjątkowy letni cykl przygotowany w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Na dużym ekranie zobaczymy te dzieła X muzy, które tworzyły nie tylko ponad dziewięćdziesięcioletnią historię wytwórni Warner Bros., ale i historię światowej kinematografii. Wszystkie filmy zaprezentujemy w odnowionej wersji cyfrowej. Na seanse zapraszamy o godz. 20.30 w każdy wtorek wakacji, począwszy od 5 lipca. 30 VIII – EGZORCYSTA (THE EXORCIST), reż. William Friedkin, USA 1973, 122’ „Egzorcysta”, nominowany do Oscara w dziesięciu kategoriach, w tym w najważniejszej – za najlepszy film, od momentu wejścia na ekrany w 1973 roku był sukcesem frekwencyjnym, ale jednocześnie wzbudzał kontrowersje. To opowiedziana w realistyczny sposób opowieść o niewinnym dziecku nawiedzonym przez tajemniczego ducha. Matka dziewczynki, zdeterminowana, by uratować ją z mocy demona, zwraca się o pomoc do dwóch księży – przepełnionego wątpliwościami Karrasa oraz ojca Merrina o wierze niewzruszonej jak skała. Najlepszy horror wszech czasów nadal przeraża jak żaden inny.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Nowe przygody Aladyna

  Nowe przygody Aladyna

  komedia

  Ocena 3/6

  Dwaj drobni złodzieje uciekając przed pogonią w wielkim domu towarowym znajdują schronienie w dziale dziecięcym, gdzie zostają zmuszeni przez dzieci do opowiadania bajek. Niesieni ich niezwykle swobodną narracją przenosimy się do Bagdadu latających dywanów, pięknych księżniczek, przebiegłych czarodziejów oraz przeróżnej maści wezyrów i sułtanów. Poznajemy Aladyna, którego niektórzy mylnie biorą za Ali Babę, a także jego rapującego sługę, czyli wszechmocnego dżina we własnej osobie. Przede wszystkim jednak przeżywamy niezwykłe przygody mocno wzbogacone wyobraźnią niekompetentnych gawędziarzy.

 • Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  animowany

  Ocena 3/6

  Bohaterowie filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie wielką przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielka asteroida. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne, ognie z nieba i inne niezwykłe zjawiska. Wyruszają na wyprawę, w czasie której odwiedzą wiele egzotycznych krain i poznają nowe, barwne postacie, a świat epoki lodowcowej zmieni się nie do poznania.

 • Sausage Party

  Sausage Party

  animowany

  Ocena 3/6

  Naprawdę hardcorowa komedia animowana dla dorosłych widzów. Historia Franka, parówki, która odkrywa prawdę o sobie - o tym, kim jest i jaka jest jej rola. Towarzyszą jej inne produkty spożywcze, którym zawsze mówiono, że kiedy tylko trafią do sklepowego wózka na zakupy, znajdą się w raju, krainie szczęśliwości i wiecznej radości, gdzie rzeki płyną soczystym ketchupem, a mleczna droga naprawdę jest z mleka. Kiedy jednak Frank wraz z przyjaciółmi wydostają się ze sklepu, rzeczywistość przedstawia się zgoła inaczej. Wystarczy zajrzeć do hot doga...