Co jest grane 24

6124 imprez dziś
Do poczytania
 • Polecamy miejsca, do których warto pójść z dziećmi

  Polecamy miejsca, do których warto pójść z dziećmi

  W MIEŚCIE

  Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, poznańskie kino Muza, Centrum Nauki "Experyment" w Gdyni i Nowy Teatr w Warszawie to miejsca w których dzieci nie będą się nudzić.

Nie przegap!
 • Oswoić nieuniknione, przybliżyć nieznane

  Oswoić nieuniknione, przybliżyć nieznane

  wystawa

  Wystawa "Oswoić nieuniknione, przybliżyć nieznane. Obrzędowość i ceremoniał pogrzebowy na przestrzeni dziejów i kultur" w Muzeum im. Jacka Malczewskiego Wystawa "Oswoić nieuniknione, przybliżyć nieznane. Obrzędowość i ceremoniał pogrzebowy na przestrzeni dziejów i kultur" w Muzeum im. Jacka Malczewskiego opowiada o kulturowym aspekcie postrzegania śmierci w kulturach europejskich i pozaeuropejskich. Prezentowane są eksponaty związane z archeologią, etnografią polską i pozaeuropejską, sztuką polską i historią. Wystawa jest dostosowana do programu szkolnego (język polski i historia). Ujęcie jest niezwykle szerokie – od starożytności, poprzez średniowiecze, barok, romantyzm, aż do współczesności – i daje przegląd światowych religii i kultur. Całej ekspozycji w Muzeum im. Jacka Malczewskiego towarzyszą odniesienia do istotnych i znajdujących się w kanonie lektur szkolnych tekstów literackich. Jest adresowana do młodego widza; oswaja w jego świadomości nieuchronny proces przemijania i „odchodzenia”. Przez wielowątkowość i naznaczenie tła historycznego oraz obyczajów innych kultur, w których temat śmierci jest niezwykle istotny, ważki i różnorodnie celebrowany – wystawa ma również charakter edukacyjny. Przedstawiany okres rozpoczyna się w starożytności (Egipt, Grecja, Rzym), przez czasy średniowiecza (taniec śmierci), barok (portrety trumienne, Castrum Doloris), aż po czasy współczesne. Pragnieniem twórców wystawy jest również pokazanie wielu aspektów śmierci w różnych kulturach świata (m.in. Meksyk, Ghana, Indie, Chiny, Afganistan, Izrael). Wystawa "Oswoić nieuniknione, przybliżyć nieznane. Obrzędowość i ceremoniał pogrzebowy na przestrzeni dziejów i kultur" w Muzeum im. Jacka Malczewskiego z założenia różnoraka pod względem artefaktów, interdyscyplinarna: od archeologii, przez historię i sztukę po wątki etnograficzne. Celem wystawy jest przybliżenie zagadnienia śmierci jako integralnej i nieodzownej części życia każdego człowieka.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

  Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

  fantastyka

  Ocena 4/6

  Akcja filmu rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

 • Wilk w owczej skórze

  Wilk w owczej skórze

  animowany

  Ocena 3/6

  Jak to się stało, że wilk zmienił ciało? Komediowa animacja, która zaspokoi wilczy apetyt na przygodę każdego widza! Pełen zakręconej magii i rogatych zwrotów akcji film wyczarowany został przez twórców kinowych przebojów „Królowa Śniegu” i „Królowa Śniegu 2” – serii która podbiła serca blisko 400 000 widzów w całej Polsce! „Wilk w owczej skórze” zdobył Grand Prix na międzynarodowym festiwalu filmów dziecięcych w Korei Południowej oraz otrzymał specjalne wyróżnienie dla „Najlepszej doskonałości” na Catalina Film Festival w Los Angeles. Młody wilk Szary, syn charyzmatycznego wodza stada, wcale nie garnie się do tego, aby zostać jego następcą. Interesują go: dobra zabawa, tańce i wycie do Księżyca z kolegami, szalone pościgi za owcami i wylegiwanie się na słonecznych polanach. Jednak pewnego dnia, za sprawą niefortunnego zaklęcia, jego beztroskie życie wywróci się do góry nogami. Pewny siebie wilczek obudzi się… w owczej skórze! Jeżeli chce wrócić do dawnego życia, musi nauczyć się żyć wśród stada sympatycznych, ale strasznie rozbrykanych owieczek. Jednak kiedy nadejdzie niebezpieczeństwo, pokaże prawdziwą naturę i stanie w obronie wełnianych przyjaciół. Nie oceniaj go po futrze!

 • Zły Mikołaj 2

  Zły Mikołaj 2

  komedia

  Świąteczny kultowy klasyk dla niegrzecznych dorosłych powraca! Niezastąpiony Billy Bob Thornton jako zdemoralizowany do szpiku kości Mikołaj pakuje się w jeszcze większe kłopoty. Minęło już 10 lat odkąd Willie ostatni raz przywdział czerwony strój, by rabować centra handlowe podczas świątecznej gorączki. Nie znaczy to, że stał się lepszym człowiekiem. Wciąż jest tym samym stale zalanym, napalonym na cudze żony, gotowym na każde świństwo typem spod ciemnej gwiazdy. Spłukany jak nigdy, bez perspektyw na sensowny zarobek, niechętnie zgadza się połączyć siły z dawnym wspólnikiem - uroczo wrednym karłem Marcusem. Tym razem plan jest ambitniejszy niż zwykłe sklepowe kradzieże. Marcus zamierza przeprowadzić skok na centralę fundacji charytatywnej. Stawka i ryzyko są wyższe niż dotąd. Tym bardziej, że do zespołu dołącza dziarska mamuśka Williego. Do tego Mikołaja z piekła rodem trzeba mieć anielską cierpliwość.