Dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej to forma pomocy finansowej na start, wybierana przez osoby, które chcą założyć własną firmę. Niestety nabór wniosków został tymczasowo wstrzymany.
Radomski pośredniak podsumował 2022 rok. Na rynku pracy był on trudny, ale dużych problemów Radom uniknął.
Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu podpisał porozumienie o współpracy z Aresztem Śledczym w Radomiu. W ramach niego doradcy zawodowi rozpoczęli cykl spotkań informacyjnych z osadzonymi m.in. o tym, jak można pozyskać pieniądze na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
Najważniejsze są takie, że liczba bezrobotnych systematycznie spada. Ale w powiecie radomskim stopa bezrobocia i tak przekroczyła już 17 proc. Tak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu, który podsumował dziesięć miesięcy 2022 r.
Z ostatnich danych z Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu wynika, że przybywa miejsc pracy, które zgłaszają pracodawcy. W bazach urzędu poszukujących pracy pozostaje też ponad 300 obywateli Ukrainy.
Bajki, książki dla młodzieży oraz publikacje o tematyce religijnej. Wszystko w języku ukraińskim. Na prośbę jednej z rodzin z Ukrainy pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu zorganizował zbiórkę.
Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu podsumował pierwsze półrocze 2022 r. Jak mówi jego dyrektor, w regionie radomskim spadek liczby bezrobotnych jest dużo szybszy niż średnie dane dotyczące bezrobocia w Polsce.
Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu apeluje do tych pracodawców, którzy w marcu, kwietniu, maju i czerwcu nie dopełnili tego obowiązku. Na zalegalizowanie pracy obywateli Ukrainy mają czas do 14 lipca. Ilu obywateli Ukrainy nadal szuka pracy w Radomiu?
Dziś zakończył działalność przeznaczony dla obywateli Ukrainy punkt prowadzony przez Powiatowy Urząd Pracy w Kamienicy Deskurów. Z tej okazji urząd podsumował, ile osób wykazało zainteresowanie pracą w Radomiu i powiecie oraz w jakich obszarach poszukiwały zatrudnienia.
Zapisy trwały do połowy miesiąca i choć kursy języka polskiego już się rozpoczęły, to nadal zgłasza się mnóstwo zainteresowanych. Dlatego w maju planowane jest uruchomienie kolejnej grupy i pilnie potrzebni są poloniści.
Wbrew pozorom to nie pracownicy gastronomii i firm związanych z pielęgnacją urody zasilili szeregi bezrobotnych wskutek pandemii. Przynajmniej na razie.
Koronawirus. Dyrektor PUP w Radomiu poinformował, że z powodu pandemii wprowadza zmiany w funkcjonowaniu placówki
Józef Bakuła, wieloletni dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu, wystąpił do sądu pracy przeciwko urzędowi. Uważa, że został niezasadnie i niezgodnie z prawem zwolniony bez wypowiedzenia
Starosta zwolnił dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, nie czekając na opinię Radosława Witkowskiego, ten w odpowiedzi chce powołać miejski pośredniak. O miejskim urzędzie pracy mówili już dwaj poprzednicy Witkowskiego, ale do podziału nie doszło.
Bezrobocie w Radomiu. W kwietniu w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowało się mniej osób niż w tym samym czasie w zeszłym roku. Ale liczba podejmujących pracę zmniejszyła się sześciokrotnie
Są kolejne zmiany w funkcjonowaniu urzędów. Wprowadzonym od poniedziałku 25 maja złagodzeniem jest powrót do bezpośredniej obsługi interesantów. W większości miejsc trzeba jednak wcześniej zadzwonić i umówić się na konkretną godzinę. Wszystko po to, by uniknąć tłumów i zachować wszelkie środki ostrożności.
Tysiąc wniosków o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej związanej z pandemią koronawirusa złożyli przedsiębiorcy do Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Każdego dnia w Radomiu i powiecie przybywa około 50 bezrobotnych.
Koronawirus. Urzędnicy proszą, żeby odłożyć sprawy, które mogą poczekać, a pilne w miarę możliwości zgłaszać e-mailem lub telefonicznie. W większości urzędów zmiany wejdą w życie w poniedziałek
Pracownicy i petenci sami opuścili zadymiony budynek, jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych. Akcja trwała około godziny
Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu zaprasza firmy i instytucje poszukujące pracowników do udziału w XV Radomskich Targach Pracy, które odbędą się 20 września
Budownictwo, produkcja, transport, gastronomia, finanse, medycyna, świadczenia opiekuńcze, usługi - specjalistów w tych branżach brakuje w Radomskiem najbardziej. Przybędzie też w tym roku zawodów, w których ofert pracy będzie więcej niż kandydatów.
W piątek 21 września w sali koncertowej urzędu przy Żeromskiego 53 WUP i PUP organizują XIV Targi Pracy. Na poszukujących zatrudnienia czeka tysiąc ofert.
Mieszkańcy Pionek i okolic, którzy chcą znaleźć albo zmienić pracę, mogą sprawdzić oferty, jakie przygotowali pracodawcy z regionu radomskiego i całego województwa mazowieckiego.
Jesteś bezrobotnym z Radomia, a znalazłeś pracodawcę, który przyjmie cię na staż w Kielcach? Nie licz na sfinansowanie stażu przez Powiatowy Urząd Pracy. PUP: Promujemy naszych pracodawców, taka jest nasza rola
Bezrobocie zmalało i pośredniak otrzymał mniej pieniędzy na aktywne formy zwalczania tego zjawiska. Ministerstwo Pracy ucięło także o połowę kwotę na szkolenia pracowników. - To nieracjonalne działanie - mówi Józef Bakuła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.
W 2017 r. liczba bezrobotnych w Radomiu zmniejszyła się o 2557 osób, a w powiecie radomskim o 1873. Spadki dotyczyły wszystkich grup, również długotrwale bezrobotnych i osób bez prawa do zasiłku
Praca w Radomiu. - Nasi pracodawcy mówią, że nie są w stanie zapłacić takich pensji, jakich pracownicy oczekują, i dlatego oni odchodzą do Warszawy, Wrocławia czy jadą za granicę, gdzie zarobią znacznie więcej. Naszym pozostaje zaczynać od początku: przyuczać kolejnych młodych ludzi. Tak jest i tak będzie, dopóki będą różnice w płacach. Człowiek korzysta ze swoich wolności i wybiera lepsze warunki - mówi Józef Bakuła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu
Ze wstępnych szacunków Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu wynika, że w 2016 r. w mieście i powiecie stopa bezrobocia była najniższa od 25 lat. Obecnie w Radomiu wynosi 16,1 proc. Paradoksalnie coraz mniej osób chce podejmować pracę. - Państwo powinno promować pracę, bo tylko z pracy rodzi się postęp i rozwój. Bezczynność może rodzić co najwyżej rozmaite patologie - ocenia Józef Bakuła, dyrektor PUP
Od 1 grudnia oddziały ZUS w całym kraju będą miały nowych dyrektorów. Czy w Radomiu stanowisko obejmie Adam Bocheński, radny Prawa i Sprawiedliwości, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy?
Blisko dwa lata temu Radosław Witkowski zaprezentował główne tezy kandydata na prezydenta pt. "Zgoda zmieni Radom". - Chcę się teraz, na półmetku urzędowania, rozliczyć ze spełniania swoich wyborczych obietnic - zapowiedział w poniedziałek Witkowski.
W konkursie na dyrektora radomskiego oddziału ZUS wymagania formalne spełniło pięcioro kandydatów. Zapowiada się ciekawa rywalizacja
Stopa bezrobocia w Radomiu spadła już poniżej 17 procent. Wielu pracodawców ma problemy ze znalezieniem osób o odpowiednich kwalifikacjach, z kolei pracownicy, mogąc przebierać w ofertach, oczekują lepszych warunków finansowych
Powiatowy Urząd Pracy zaprasza 30 września na XII Radomskie Targi Pracy. Filia WUP organizuje w środę spotkanie rekrutacyjne dla pracowników branży budowlanej zdecydowanych na wyjazd do Holandii
Stopa bezrobocia na koniec lipca w Radomiu wyniosła 17,4 proc. To najmniej od czasu, od kiedy urząd pracy prowadzi statystyki. W Powiatowym Urzędzie Pracy mówią, że będzie nadal spadać.
Filia została uruchomiona w poniedziałek, otwarcie oficjalne odbędzie się w piątek
W maju po raz pierwszy od ponad 16 lat liczba bezrobotnych w Radomiu i powiecie spadła poniżej 30 tys. osób. Stopa bezrobocia w mieście wynosiła wtedy 18,6 proc., pod koniec czerwca było to już 18,1 proc. - Pracodawcy mają jednak problemy ze znalezieniem pracowników. Powodem jest brak kwalifikacji albo chęci - mówi Dariusz Strzelec, rzecznik Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.
Dwunaste Targi Pracy odbędą się 20 maja w miejskiej hali sportowej przy ul. Sosnowej 3 w Pionkach. Pracodawcy przedstawią ponad 400 ofert, bezrobotni będą mogli się dowiedzieć także jak sięgnąć po pieniądze na założenie własnej firmy, czy poszukiwać pracy za granicą.
Po raz pierwszy od ponad 16 lat liczba bezrobotnych w Radomiu i powiecie radomskim spadła poniżej 30 tys. osób. Trend spadkowy utrzymuje się od jakiegoś czasu, ale do średniej krajowej nadal dużo nam brakuje.
Tylko dwa dni trwał w radomskim pośredniaku nabór wniosków o finansowanie szkoleń pracodawców i pracowników. PUP miał do wydania na ten cel 1,6 mln zł. Być może będzie nabór uzupełniający.
Prawie 63 mln zł może przeznaczyć w tym roku na różne formy zwalczania bezrobocia Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu. W zeszłym roku wydał na ten cel 48,2 mln, a osób bez pracy jest coraz mniej
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.