Skuteczność w ataku 54 proc. do 41 proc. na korzyść Onico. Punktowe bloki - 11:7 dla stołecznego zespołu. Przyjęcie zagrywki, tzw. pozytywne 51 proc. do 31 proc. dla Onico, wreszcie asy serwisowe - 5:1 na korzyść gospodarzy. To tylko podstawowe statystyki tego meczu, ale mocno obrazujące jego przebieg. Cerrad Czarni nie byli w stanie ugrać nawet jednego seta. Popełnili więcej błędów, zarówno w ofensywie, jak i w obronie. Tylko powiedzieć, że w kontrataku Onico wywalczyło aż 30 punktów, Cerrad Czarni zaledwie 12. Podopieczni trenera Roberta Prygla popsuli 17 zagrywek, miejscowi 15.

Najlepiej punktującymi siatkarzami meczu okazali się Bartosz Kurek i Bartosz Kwolek. Obaj gracze Onico zdobyli po 13 punktów. Tymczasem w zespole z Radomia Michał Filip zapisał na swoje konto 11 oczek. MVP spotkania został Damian Wojtaszek. Libero warszawian odbierał zagrywkę na poziomie 83 proc. skuteczności!

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.