Jak już pisaliśmy, obecnym właścicielem pałacyku Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego przy ul. Żeromskiego oraz dawnych budynków szkoły przy ul. Kilińskiego jest spółka Unirest z Warszawy. Spółka informuje, że podpisała już list intencyjny z siecią Hilton dotyczący udzielenia franczyzy dla tej marki. Hotel pod nazwą Hilton Garden Inn ma mieć standard czterogwiazdkowy.

Jak informuje inwestor, Hilton Garden Inn jest jedną z marek hotelowych należących do międzynarodowej sieci hotelowej Hilton. Obecnie w Polsce funkcjonują już trzy jej obiekty – dwa w Krakowie (w tym jeden przy lotnisku) oraz jeden w Rzeszowie.

Unirest jest już właścicielem dwóch obiektów działających w sieci Hilton. Są to trzygwiazdkowe hotele: Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa (otwarty w IV kw. 2017 r.) oraz Hampton by Hilton Oświęcim (otwarcie nastąpi w maju br.).

– W przypadku Radomia zdecydowano się na pozyskanie marki o wyższej kategoryzacji, która, oprócz standardowych usług hotelarskich, oferować będzie również przestrzeń konferencyjną. Planuje się wykonanie 115 pokoi hotelowych. Do dyspozycji gości będą również restauracja, fitness, jak również miejsca postojowe w garażu podziemnym (pod częścią nowo budowaną – ok. 30 miejsc). W ramach opisywanej inwestycji zrewitalizowany zostanie także stojący obecnie na działce zabytkowy pałacyk z drugiej połowy XIX w. – informuje Bogumił Rutkowski, wiceprezes zarządu Property Partner Investments, firmy, która odpowiada za koordynację prac deweloperskich spółki Unirest.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej