Idea tego wydarzenia zrodziła się w 2007 r. podczas uroczystych obchodów 80. urodzin profesora Leszka Kołakowskiego w Radomiu. Stałym gościem "Okien" jest córka profesora Agnieszka Kołakowska, która również przyjedzie na tegoroczny Festiwal.

Dotychczas gościli w Resursie Obywatelskiej m. in. Jan Woleński, Jerzy Szacki, Karol Toeplitz, Tadeusz Bartoś, Jan Hartman, Karol Modzelewski, Ryszard Legutko, Antoni Libera, Eustachy Rylski, Włodek Pawlik, Jan Andrzej Kłoczowski, Maria Dzielska, Roman Kołakowski, Zbigniew Mentzel.

W tym roku tematem przewodnim jest zło. 31 maja „Okna” rozpoczną się od debaty.

– Myślę, że już w pewną tradycję wpisało się miejsce rozpoczynającej festiwal dyskusji. Tę debatę planujemy w Amfiteatrze, przy pasażu profesora Kołakowskiego i niedaleko II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, które od lat jest partnerem w organizacji festiwalu i które od lat kontynuuje tradycję szkoły powszechnej, do której uczęszczał profesor Kołakowski – mówi Marcin Kępa z Resursy Obywatelskiej.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.