O udział w bójce wzajemnej prokuratura oskarżyła 31 lipca br. sześć osób. Do tej pory nie został wyznaczony termin rozprawy i nie wiadomo, czy proces ruszy jeszcze w tym roku. Jak informuje sędzia Arkadiusz Guza, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu, pod koniec listopada odbędzie się natomiast posiedzenie sądu, na który rozpatrzony zostanie wniosek jednego z oskarżonych o warunkowe umorzenie postępowania.

– Patryk P. złożył wniosek o warunkowe umorzenie postępowania na okres jednego roku, wnosi też o orzeczenie zadośćuczynienia i naprawienie szkody oraz ewentualnie świadczenie pieniężne 200 zł na rzecz organizacji pożytku publicznego – mówi Arkadiusz Guza.

Nie wiadomo, komu chce zadośćuczynić oskarżony, bo w sprawie tej nie ma pokrzywdzonych. Przypomnijmy: prokuratura przyjęła, że 24 czerwca 2017 roku na Żeromskiego w Radomiu Piotr D., Oskar G., Patryk P., Piotr S., Karol O. i Andrzej Majdan (zaatakowany koder zgodził się na publikację nazwiska) „wzięli udział w bójce wzajemnej, w czasie której zadawali sobie wzajemnie ciosy nogami oraz przewracali się na ziemię, czym narazili wszystkich uczestników tej bójki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku w postaci średniego lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej