- Wiele na to wskazuje, że będę startować do Parlamentu Europejskiego z okręgu mazowieckiego – powiedział w czwartek w Polskim Radiu wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

„Wyborcza” pisała w grudniu ub. r., że wskazują na to ogromne billboardy z wizerunkiem Bielana, które zachęcają do dyskusji o lotnisku w Radomiu.

Teraz w Radomiu da się zobaczyć plakaty Zbigniewa Kuźmiuka, obecnego europarlamentarzysty PiS z naszego okręgu. Ten startu w nadchodzących wyborach na razie nie potwierdza. – Na razie nie mogę rozmawiać o kształcie list, myślę, że w następnym tygodniu wszystko się wyjaśni – mówi Kuźmiuk.

Pięć lat temu Zbigniew Kuźmiuk zdobył w okręgu ponad 70 tys. głosów i to był najlepszy wynik na Mazowszu. Czy dwóch kandydatów z Radomia będzie oznaczało konkurencję wewnątrz partii? – Na liście będzie dziesięć osób, wielu posłów, przedstawiciele Senatu, będzie jeszcze jedno bardzo mocne nazwisko z Radomia. To będzie bardzo mocna lista, ja jestem dumny z tego, że będę mógł ją otwierać – mówi Adam Bielan.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej