Przyszłe plany obu panów zdradziły właśnie banery, które pojawiły się na autobusach kursujących ulicami miasta. Karol Semik, jako wiceprezydent odpowiedzialny w mieście za oświatę zwraca się na nich do uczniów i rodziców biorących udział w tegorocznej rekrutacji do szkół.

– W tym roku jest to proces wyjątkowo trudny ze względu na zdublowane roczniki. Towarzyszy mu niepokój i uczniów, i rodziców, dlatego w moim przekazie zawarłem wyraźne poparcie dla nich, że w tej rekrutacji ich wspieramy, że inwestujemy w oświatę, bo inwestujemy, że jesteśmy dla nich – mówi wiceprezydent Karol Semik. Z kolei Konrad Frysztak za temat przewodni wybrał sobie budowę w Radomiu strefy wygodnego ruchu, na którą miasto dostało ponad 205 mln zł funduszy zewnętrznych.

– To ważny element wpływający na jakość życia w mieście. Powstają ścieżki rowerowe, otworzyliśmy oferty w dwóch pierwszych przetargach w ramach projektu multimodalnego. Kupimy dziesięć autobusów elektrycznych dając nową jakość transportu, ale i oddech mieszkańcom, zwłaszcza w te zimowe dni, gdy smog jest duży. Przebudowujemy aleję Wojska Polskiego, buduje się Trasa N-S, którą już niedługo będzie można przejechać.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej