Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jestem pieszą , rowerzystką i kierowcą . Staram się więc przede wszystkim MYŚLEĆ !!! jak może zachować się inny uczestnik ruchu . Rowerzyści są ostatnio wyjątkowo rozbestwieni . Ostatnio paniusia wyskoczyłam mi rowerem zza drewnianego płotu . Jechała częścią gdzie powinien się znajdować chodnik ( z tego co wiem powinna jezdnią ) wzdłuż ul Gajowej .Przecinała ul .Chęcińską nawet nie zwolniła . Jej szczęście ,że trzeba tam zwolnić dojeżdżając do Gajowej . Drugim miejscem gdzie często bywam jest ul Wyścigowa czekam na pierwsze ofiary . Rowerzyści robią dokładnie to samo nie zwalniają ! Wjeżdżają na jezdnię bez namysłu . Liczą na swoje szczęście ?! Życzę powodzenia .
  @czasami_zajrze Co to ma wspólnego z ułatwieniami dla rowerzystów ? Mają one jakiś wpływ na ich zachowanie ? Rozumiem też że skoro kierowcy łamią przepisy, jeżdżą pod wpływem alkoholu należy przestać budować drogi i wycofać alkohol ze sprzedaży ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  Opanujcie się z tymi ułatwieniami dla nieprzewidywalnych i bezmyślnych cyklistów, bo prędzej, czy później skończy się to tragedią!
  @observanto Masz w 120% rację
  już oceniałe(a)ś
  2
  6
  Zdjęcie 1 ul.Chłodna /Okulickiego proszę wyjaśnić jak skręcić w lewo do Centrum skoro nie pozwalają na to znaki poziome na jezdni [linia ciągła] oraz brak znaku pionowego na widocznym po lewej słupku ze znakami .Lepiej byłby wymalować pasy na przejściach dla pieszych oraz widoczną na zdjęciu linię STOP.
  @krok100 Masz prawo jazdy? Widzi pomarańczową taśmę na znaku F-19? Co ona oznacza?
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  poprawcie lub zlikwidujcie kontrpasy gdzie stwarzają zagrożenia wypadkowe bo dojdzie do tragedii!
  już oceniałe(a)ś
  3
  7
  Cyba ta osoba ,która na to wydała zgodę powinna iść po rozum do głowy bo po takim nasileniu kontrapasów dojdzie kiedyś do tragedii . Należało by jeszcze raz zweryfikować tą sprawę
  już oceniałe(a)ś
  3
  9
  Tylko rowerzystów na tych zdjęciach brak. A swoją drogą na tym portalu to te "piardy" o rowerkach to najważniejsze "niusy" chyba są.
  @hutchence No właśnie. Dąży się do tego by rowerzystów nie obowiązywały ogólne przepisy o ruchu drogowym daje dziwne przywileje. Znaczek nie dotyczy rowerów wprowadza zamieszanie i robi święte krowy z jadnośladowców z pedałami.
  już oceniałe(a)ś
  8
  10
  Trzeba nazwac rzeczy po imieniu deb.lizm ido tego skrajny.
  @lucjan88888 do potęgi n-tej
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  A ja się tym nie zachwycam, niedawno miałam okazję na własne ślepia jak dwóch młodzieńców ( ani chybi rozrabiactwo rowerowe) i paniuś z MZDiK szykowali kolejną głupotę na Dzikiej, szlag mnie trafia, 5 m dalej jest przejście ale nie eu geniusze wyznaczali następny kontrapas. Fajnie by było jakby z tych " ułatwień" korzystali świadomi użytkownicy rowerów a nie takie zawalidrogi, które nawet lampek do pojazdu nie potrafią przyczepić żeby być widocznym na ulicy. Zamiast stwarzać zamęt na ulicach miasta lepiej jednak zorganizować kilka heppeningów edukacyjnych dla rowerzystów . Swoją drogą jestem ciekawa czy te przeciwpasy mają jakąś podstawę w obowiązujących przepisach hmmmmm
  już oceniałe(a)ś
  8
  15