Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Radomiu ugościli dzieci i opiekunów, którzy w ramach projektu Erasmus Plus przyjechali ze szkół w Bułgarii, Łotwie, Rumunii i Turcji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do Radomia przyjechała 35-osobowa grupa: 12 nauczycieli i 23 uczniów ze szkół w Bułgarii, Łotwie, Rumunii i Turcji przyjechała w ramach projektu Erasmus Plus „Snapshots of Myself on the European Canvas”. To jeden z projektów programu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Zgodnie z jego założeniami dzieci z różnych krajów odwiedzają rówieśników z placówki oświatowej realizującej dany projekt i realizują zadanie, w tym przypadku polegające na wykonaniu fotografii w miejscu pobytu. Przy okazji poznają kulturę i historię kraju goszczącego, mieszkają w domach uczniów z ich rodzinami.

Nauczyciele, uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, w skład którego wchodzą Publiczna Szkoła Podstawowa nr 32 i Publiczne Przedszkole nr 26, przygotowali gościom uroczyste przyjęcie.

Fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8

- Zgromadzonych urzekło wykonanie krakowiaka przez najmłodszych, czyli przedszkolaków. Nasi uczniowie zatańczyli również mazura. Szkolny chór zaprezentował dwie pieśni ludowe, obejrzeliśmy też prezentację najpiękniejszych miejsc naszego miasta, regionu i kraju. Dopełnieniem części artystycznej był teatr cieni, który wystawił legendę o Warsie i Sawie w języku angielskim - relacjonuje Alina Kiemczur, nauczycielka z PSP nr 32.

Goście zwiedzili Radom, rozpoczynając spacer od najstarszej jego części, a kończąc na obejrzeniu makiety Radomia w urzędzie miasta. Zorganizowano dla nich wycieczki do Warszawy i Krakowa, zaproszono do udziału w lekcjach: matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego, informatyki, chemii, fizyki oraz wychowania fizycznego. Zagraniczni goście wzięli też udział w warsztatach fotograficznych.

- Głównym tematem naszego projektu jest fotografia i właśnie naszym celem jest wspólne zrobienie fotografii Radomia i przedstawienie go później w różnej formie. To właśnie będzie efektem naszej pracy, plakaty ze zdjęciami Radomia – wyjaśnia Dorota Szczepańska, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 i koordynator projektu Erasmus Plus.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem