Na "Jazdę z miasta!" do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zapraszają w niedzielę 28 lipca Salon Rowerowy "Rodex", "Gazeta Wyborcza" i Bractwo Rowerowe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po ostatniej, dość wymagającej, wyprawie do rezerwatu Królewskie Źródła odpoczniemy od Puszczy Kozienickiej. Niewątpliwą atrakcją tej edycji jest cel wyprawy: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, miejsce, w którym po przejażdżce można odpocząć oraz poobcować ze sztuką. W tym czasie będzie można tam obejrzeć wystawę „W przestrzeni Magdaleny Abakanowicz”.

Spotykamy się o godz. 10 przed siedzibą salonu rowerowego Rodex przy ul. Wierzbickiej 26/44. Ruszamy jak zwykle kwadrans po 10. Do pokonania będziemy mieli około 20 km.

W towarzystwie policjantów z drogówki pojedziemy ul. Wierzbicką w stronę osiedla Południe. Przed Południem II odbijemy w ul. Warsztatową. Miniemy zakłady ITM i na rozjeździe dróg skręcimy w lewo, w obwodnicę południową, którą dotrzemy do ul. Stalowej. Ponowny skręt w lewo i przekraczamy linię kolejową do Tomaszowa nad Pilicą. Po kilkuset metrach znów linia kolejowa – do Skarżyska-Kamiennej. Przed nią odbijemy w prawo i pojedziemy przez Ludwinów.

Przy przejeździe kolejowym lekki skręt w prawo i dalej prosto – aż droga się skończy, osiągając trakt Krychnowice-Kowala. Przekroczymy tory linii skarżyskiej. Za zieloną tablicą „Kowala Kolonia” czeka nas łagodny podjazd.

Za łukiem drogi przywita nas znak „Kowala”, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, by za mniej więcej 500 m skręcić w lewo. Za lasem do Orońska już cały czas prosto. Miniemy Załawie, znowu przekroczymy linię kolejową do Skarżyska oraz pojedziemy pod wiaduktem drogi ekspresowej. Przez piękny krajobrazowo obszar dotrzemy do Orońska. Przetniemy starą „siódemkę” i skierujemy się wprost do Centrum Rzeźby Polskiej.

W muzeum – finał z ogniskiem i upominkami od sponsora, czyli salonu rowerowego Rodex.

Na wyprawę do Orońska nada się rower każdego typu, choć na kilku fragmentach – podjazdy – rower miejski idealny nie będzie.

Radzimy zabrać ze sobą łatki, ewentualnie zapasową dętkę i pompkę. Nie zapomnijcie o bidonach z napojami!

By zgłosić udział w wycieczce, trzeba wysłać mail na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisać „Jazda z Miasta!”, a w treści podać imię i nazwisko uczestnika.

Na zgłoszenia czekamy do piątku 26 lipca do północy.

Przypominamy, iż powrót z wycieczki odbywa się na własną rękę.

„Jazda z miasta!” się nie odbędzie, jeżeli będzie padał intensywny deszcz.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem