Po "szosowej" wyprawie do Orońska, "Jazda z miasta!" wraca w Puszczę Kozienicką. W niedzielę 18 sierpnia jedziemy do Przejazdu, gdzie znajduje się szkółka leśna Nadleśnictwa Kozienice. Na rowerową wyprawę zapraszają: Salon Rowerowy "Rodex", "Gazeta Wyborcza" i Bractwo Rowerowe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spotykamy się o godz. 10 na parkingu leśnym w Kozłowie. Biegnie tamtędy czerwony szlak pieszy – Trakt Królewski. Ma tam też początek, częściowo pokrywająca się ze szlakiem, wygodna szutrówka prowadząca do Kieszka. Skorzystamy z niej w pierwszej fazie naszej wyprawy. Gdy dotrzemy do Kieszka, odpoczniemy i pojedziemy w lewo czarnym szlakiem pieszym aż do Zadobrza. Stąd asfaltowa, mało uczęszczana przez auta droga doprowadzi nas do Stoków. W Stokach wracamy na czerwony szlak pieszy, czyli Królewski Gościniec, biegnący w tym fragmencie pomiędzy rezerwatami Leniwa i Ponty Dęby. Doprowadzi on nas do leśnego parkingu naprzeciwko szkółki leśnej Nadleśnictwa Kozienice. Tam finał Jazdy, z ogniskiem i upominkami od Salonu Rowerowego „Rodex”.

By dojechać na miejsce zbiórki, trzeba dostać się na ul. Zbrowskiego i minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków i skręcić w prawo w Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Potem lekki podjazd i po około kilometrze duży, leśny parking po prawej stronie, czyli miejsce naszej zbiórki (godz. 10). Czekamy kwadrans na spóźnialskich i o godz. 10.15 ruszamy.

Wycieczka do Przejazdu jest łatwa technicznie, ale ma spory dystans – ponad 60 km w obie strony. Najwygodniej trasę pokona się rowerem crossowym, trekkingowym, MTB lub typu gravel.

By zgłosić udział w wyprawie trzeba wysłać mail na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisać „Jazda z Miasta!”, a w treści podać imię i nazwisko uczestnika. W jednym mailu można zgłosić kilkoro uczestników.

Na zgłoszenia czekamy do piątku 16 sierpnia do północy.

Przypominamy, iż powrót z wycieczki odbywa się na własną rękę.

„Jazda z miasta!” nie odbędzie się, jeżeli będzie padał intensywny deszcz. Przełożymy ją wówczas na 25 sierpnia.

Przypominamy, by wziąć na wyprawę przynajmniej jeden bidon z sokiem, napojem izotonicznym lub niegazowaną wodą mineralną.

Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę i pompkę.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem