Na kolejną "Jazdę z Miasta!", tym razem do Pionek, zapraszają 22 września Salon Rowerowy "Rodex", "Gazeta Wyborcza" i Bractwo Rowerowe. Zachęcamy do udziału w naszej rowerowej wyprawie szczególnie, bo 22 września to Międzynarodowy Dzień bez Samochodu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zbiórka o godz. 10 tuż za mostem na Pacynce, w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. By tam dotrzeć, trzeba minąć skrzyżowanie Żółkiewskiego i Zbrowskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków i skręcić w prawo w Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dojedziemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Po jego minięciu pilnujemy pierwszego skrętu w prawo, w asfaltową drogę. I to jest miejsce naszego spotkania. O godz. 10.15 rozpoczynamy wycieczkę.

Do przejechania będzie ok. 25 km w jedną stronę. Asfaltową drogą przez Kozłowskie Komorniki dojedziemy do szutru prowadzącego do zielonego szlaku pieszego. Wjedziemy na szlak po skręcie w lewo. Zielony doprowadzi nas do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku. Wąską ścieżką przedostaniemy się do trasy Radom – Kozienice, przetniemy ją i żółtym szlakiem rowerowym dotrzemy do Mysich Górek. I tym razem… ominiemy je. Pojedziemy drogą wybudowaną ostatnio przez leśników, sprzyjającą tym z rowerzystów, którzy poruszają się trekkingami oraz krosami. Fani MTB i tak zapewne pojadą przez Mysie, więc przy zjeździe z górek, gdzie łączą się oba warianty przejazdu, zrobimy pierwszy postój. Po nim asfaltowa część wycieczki: Adolfin – Sokoły. W Sokołach na skraju lasu znów kilka minut na złapanie oddechu. Po przerwie tradycyjnie podzielimy się na dwie grupy. Członkowie pierwszej pojadą łatwą trasą wzdłuż ogrodów działkowych, by dotrzeć na parking przed restauracją Adria w Pionkach. Druga grupa będzie miała okazję poznać nowy szlak rowerowy biegnący przez Góry Miłosne. Został oznaczony jako rowerowy, czarny. Powstał kilka tygodni temu dzięki cyklistom zrzeszonym w Radomskim Ruchu Rowerowym – 3R i leśnikom z Nadleśnictwa Kozienice. „Ścieżka” jest wymagająca technicznie, naszpikowana szybkimi zjazdami i dość mozolnymi podjazdami. Jednak dla tych, którzy lubią MTB – idealna. Chętni na ten wariant także zakończą swój przejazd pod Adrią. Stąd ostrożnie i w mniejszych grupach przedostaniemy się przez Pionki do siedziby Nadleśnictwa Kozienice przy ul. Partyzantów. A tam finał wyprawy – z ogniskiem i upominkami od Salonu Rowerowego „Rodex”.

Jak zgłosić swoje uczestnictwo w wycieczce do Pionek? Trzeba wysłać e-mail na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl – w tytule wpisać „Jazda z Miasta!”, a w treści imię i nazwisko uczestnika. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 20 września do północy.

Kilka dni przed wycieczką sprawdźcie, czy wasz rower jest w pełni sprawny.

Przypominamy, by wziąć na wyprawę przynajmniej jeden bidon z sokiem, napojem izotonicznym lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę i pompkę.

Impreza nie odbędzie się, jeśli będzie padał deszcz. Przełożymy ją wówczas na 29 września.

Przypominamy, że powrót z JzM! odbywa się we własnym zakresie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem