Obostrzenia zluzowane, wreszcie startujemy! Pierwsza w tym roku "Jazda z miasta!" - 23 maja. Finał w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spotykamy się o godz. 10 na drodze dojazdowej do Dąbrowy Kozłowskiej. Jak tam dotrzeć? Ze skrzyżowania Żółkiewskiego/Zbrowskiego trzeba pojechać ulicami: Energetyków, Stara Wola Gołębiowska, Potkańskiego. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Po jego minięciu mamy podjazd i skręt w prawo w drogę prowadzącą do tartaku. To miejsce naszego spotkania. O godz. 10.15 rozpoczynamy wycieczkę.

W pierwszej fazie pojedziemy do Dąbrowy Kozłowskiej. Tam „chwycimy” zielony szlak rowerowy, który doprowadzi nas na Wielką Górę. Po zdobyciu wzniesienia, zjedziemy wąską krętą ścieżką oznakowaną jako czarny szlak pieszy do Królewskiego Gościńca (czerwony szlak). Dostaniemy się nim do parkingu przy Jastrzębiej Drodze. Tu odpoczniemy i po kilkunastu minutach ruszymy żółtym szlakiem rowerowym w kierunku Zadobrza i Huty. Przed tymi miejscowościami żółty szlak skręca w prawo i biegnąc obok Kieszka, doprowadzi nas niemal do samego ośrodka RDLP w Jedlni-Letnisku.

W ośrodku czeka nas ognisko z pieczeniem kiełbasek i upominki od sponsora - Salonu Rowerowego „Rodex”.

Wyprawa otwierająca nasz cykl, którego organizatorami są Salon Rowerowy Rodex, „Gazeta Wyborcza” i Bractwo Rowerowe, to około 50 kilometrów w obie strony. Najwygodniej i najwydajniej będzie pokonać ten dystans rowerem MTB, krosowym, ewentualnie trekkingowym. Odradzamy rowery miejskie ze względu na Wielką Górę (176 m n.p.m.).

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami każdy z uczestników musi być zaopatrzony w maseczkę. Zakładamy, że nie da nam się zachować 2-metrowego dystansu pomiędzy uczestnikami, stąd decyzja o maskach. Prosimy także, by wszyscy chętni zgłosili swoje uczestnictwo w wyjeździe. Liczba uczestników wyprawy nie może być wyższa niż 50 osób i w razie przekroczenia zmuszeni będziemy odmówić udziału osobom niezarejestrowanym.

By pojechać na wyprawę, trzeba wysłać mail na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisać „Jazda z Miasta!”, a w treści podać imię i nazwisko uczestnika. W jednym e-mailu można zgłosić kilku uczestników. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 21 maja do północy.

Przypominamy, iż powrót z wycieczki odbywa się na własną rękę.

„Jazda z Miasta!” nie odbędzie się, jeżeli będzie padał deszcz. Przełożymy ją na 30 maja.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem