Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spotykamy się o godz. 10 na parkingu leśnym w Kozłowie. Biegnie tamtędy czerwony szlak pieszy – Trakt Królewski. Ma tam też początek, częściowo pokrywająca się ze szlakiem, wygodna szutrówka prowadząca do Kieszka. Skorzystamy z niej. W Kieszku odpoczniemy i pojedziemy w lewo czarnym szlakiem pieszym aż do Zadobrza. Stąd asfaltowa, mało uczęszczana przez auta droga doprowadzi nas do Stoków. Za Stokami wracamy na czerwony szlak biegnący tu między rezerwatami Leniwa i Ponty Dęby. Doprowadzi on nas do leśnego parkingu naprzeciwko szkółki leśnej Nadleśnictwa Kozienice.

Tam finał Jazdy: ognisko i upominki od Salonu Rowerowego „Rodex". Podczas tej edycji, podobnie jak podczas lipcowej do Orońska, będą z nami przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Radomiu. Co przygotują dla uczestników, niech pozostanie niespodzianką.

By dojechać do parkingu w Kozłowie, czyli na miejsce zbiórki, trzeba dostać się na ul. Zbrowskiego i minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków i skręcić w prawo w Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Potem lekki podjazd i po około kilometrze duży, leśny parking po prawej stronie, czyli miejsce naszej zbiórki (godz. 10). Czekamy kwadrans na spóźnialskich i o godz. 10.15 ruszamy.

Wycieczka do Przejazdu jest łatwa technicznie, ale ma spory dystans – około 60 km w obie strony. Najwygodniej trasę pokona się rowerem crossowym, trekkingowym, MTB lub typu gravel.

By pojechać na wyprawę, trzeba wysłać mail zgłoszeniowy na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisać „Jazda z Miasta!", a w treści podać imię i nazwisko uczestnika. W jednym e-mailu można zgłosić kilku uczestników. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 27 sierpnia do północy.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami każdy z uczestników musi być zaopatrzony w maseczkę. Nie ma obowiązku noszenia ich na świeżym powietrzu pod warunkiem, że możliwe jest zachowanie dwumetrowego dystansu. Zakładamy, że nie wszędzie będzie to możliwe, stąd decyzja o maskach. Prosimy także, by wszyscy chętni zgłosili swoje uczestnictwo w wyjeździe. Liczba uczestników wyprawy nie może być wyższa niż 50 i w razie przekroczenia zmuszeni będziemy odmówić udziału osobom niezarejestrowanym.

Przypominamy, by wziąć na wyprawę przynajmniej jeden bidon z sokiem, napojem izotonicznym lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę i pompkę.

Przypominamy, iż powrót z wycieczki odbywa się na własną rękę.

„Jazda z miasta!" nie odbędzie się, jeżeli będzie padał deszcz. Terminu rezerwowego tym razem nie przewidujemy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.