Do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku, na obchody Święta Polskiej Niezapominajki, jedziemy 15 maja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na drugą w tym roku Jazdę z Miasta! zapraszają: Salon Rowerowy „Rodex", „Gazeta Wyborcza", Bractwo Rowerowe i leśnicy.

Spotykamy się tradycyjnie o godz. 10 za mostem na Pacynce, w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. By tam dotrzeć, trzeba minąć skrzyżowanie Żółkiewskiego i Zbrowskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków i skręcić w prawo w Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dojedziemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Po minięciu przeprawy podjazd, po nim pilnujemy pierwszego skrętu w prawo, w asfaltową drogę. I to ona jest miejscem naszego spotkania.

Ruszamy o 10.15. Przez Kozłowskie Komorniki pojedziemy niemal do samej leśniczówki w Siczkach. Przy niej zwrot w lewo w szeroką wygodną szutrówkę, za kilkaset metrów w prawo i znów w lewo. W ten sposób dotrzemy do zielonego szlaku pieszego, którym dostaniemy się do Kieszka. Tam skręt w prawo i mkniemy w stronę szosy Radom-Kozienice. Tuż przed nią zwrot w prawo i leśną ścieżka dojedziemy do ośrodka edukacyjnego w Jedlni-Letnisku.

Trasa tej edycji JzM jest krótka (ok. 18 km w jedną stronę) i łatwa technicznie. Wszystko po to, byśmy dość szybko dotarli na obchody Święta Polskiej Niezapominajki.

W ośrodku jak zwykle ognisko i upominki od sponsora – Salonu Rowerowego Rodex.

Powrót z imprezy we własnym zakresie.

By wziąć udział w majowej jeździe, trzeba wysłać mail na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisać "Jazda z Miasta!", a w treści podać imię i nazwisko uczestnika. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 13 maja do północy. Sprawdźcie kilka dni przed imprezą, czy wasz rower jest w pełni sprawny! Przed wyjazdem na wycieczkę wrzućcie do plecaka lub sakw łatki, ewentualnie zapasową dętkę i pompkę. Nie zapomnijcie o bidonach z napojami!

Impreza nie odbędzie się, gdyby padał spory deszcz. Przełożymy ją wówczas na 22 maja. Niestety w takim wariancie ominie nas święto niezapominajki.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem