Pierwsza wystawa „Poza słowami” Katarzyny Józefowicz, prezentowana w Muzeum Rzeźby Współczesnej, będzie opowiadać o ciszy, choć prezentowane na niej prace wyrastają z poczucia natłoku codzienności, zgiełku, z intensywności wrażeń, które oferuje nam współczesność. Artystka w swojej twórczości wyodrębnia elementy tworzące chaos i komponuje je na nowo, „uspokaja”.

Katarzyna Józefowicz sama o sobie mówi, iż jest niewolnikiem budowania. Z niewielkich, pociętych fragmentów gazet, papieru, powstają złożone, wieloelementowe konstrukcje, rozedrgane struktury wchodzące w interakcje z otaczającą przestrzenią. Tematem prac są uniwersalne pytania: o emocje, przemijanie, relacje z otaczającą nas przestrzenią. Ważnym elementem w twórczości Katarzyny Józefowicz jest słowo i to właśnie ten nurt  zaprezentowany zostanie na wystawie w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.