Bezpłatne karty wstępu na Air Show 2017 w Radomiu będą dostępne od środy. Będzie można je otrzymać w obu punktach Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Traugutta 3 oraz Rwańskiej 16 w godz. 9-17. – Punkty CIT będą dysponowały łącznie trzema tysiącami bezpłatnych kart. Jedna osoba będzie mogła pobrać cztery wejściówki – informuje Janusz Kalinowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Air Show 2017 w Radomiu. Wejściówki rozeszły się w kilka dni

Air Show 2017 to pierwsze w historii pokazy lotnicze w Radomiu, na które wstęp będzie bezpłatny. Żeby wejść na Air Show 2017 w Radomiu, potrzebne są jednak bezpłatne karty wstępu. Wynika to ze względów bezpieczeństwa – nie można wprowadzić nielimitowanego wstępu na lotnisko, gdyż jednorazowo może na nim przebywać maksymalnie 60 tysięcy ludzi.

Dystrybucja bezpłatnych kart wstępu rozpoczęła się 1 sierpnia w serwisie eBilet.pl i wystarczyło kilka dni, żeby rozeszły się wszystkie. Przed weekendem organizatorzy ogłosili, że dodatkowe wejściówki otrzymają osoby, które zapisały się do fan alertu na eBilet.pl. To opcja powiadomień o ewentualnej dostępności biletów.

Air Show 2017 w Radomiu. Ogłoszenia o sprzedaży darmowych wejściówek w serwisie Allegro.Air Show 2017 w Radomiu. Ogłoszenia o sprzedaży darmowych wejściówek w serwisie Allegro. Screen z allegro.pl

Sprzedają bezpłatne wejściówki

W sieci natomiast pojawiło się mnóstwo ogłoszeń o sprzedaży bezpłatnych wejściówek. Ceny za bilety sięgają nawet 150 złotych. Oferty są na znanych portalach aukcyjnych. Organizatorzy zapowiedzieli, że dla handlarzy darmowymi wejściówkami nie będzie pobłażania. – Możemy ubolewać, że znaleźli się ludzie, którzy chcą wykorzystać dobrą wolę organizatorów i próbują je sprzedawać. Wszelkie zidentyfikowane próby handlu kartami wstępu są zgłaszane do Żandarmerii Wojskowej i organów ścigania – zapowiedział płk Kazimierz Dyński, dyrektor biura organizacyjnego Air Show 2017 w Radomiu.

Air Show 2017 w Radomiu. Niezbędnik widza w Air Show Go!, czyli mobilnej aplikacji

Teraz znaczna część ogłoszeń o wejściówkach zmieniła swoją formę. Wejściówki na Air Show dodawane są gratis do sprzedaży jakiegoś innego przedmiotu. Na Allegro znajdziemy na przykład ogłoszenia o sprzedaży zdjęcia dreamlinera, do którego bilet na Air Show 2017 w Radomiu dodawany jest gratis. Można też kupić monetę, do której dokładana jest wejściówka. W aukcjach na Allegro bezpłatne wejściówki mają ceny od ponad 40 do 100 złotych. Niektórzy oferują nawet po kilkanaście sztuk biletów, dodawanych oczywiście gratis do innych przedmiotów.

Air Show 2017 w Radomiu. Dojazd, parkingi, komunikacja [INFORMATOR, MAPY]

Trzeba pamiętać, że kupując taki bilet, możemy być narażeni na oszustwo. Na wejściówkach jest kod kreskowy, który będzie skanowany przy wejściu. Kupując bilet w sieci, nie możemy być pewni, że ktoś nie roześle kilku osobom tej samej wejściówki. Gdyby doszło do takiej sytuacji, na pokazy wejdzie tylko pierwsza osoba, która okaże ją przy wejściu.

Air Show 2017 w Radomiu. Znamy szczegółowy program pokazów