Od kilku dni w internecie krąży film z nagraniem złodzieja kradnącego rower z jednego z bloków przy ul. Kusocińskiego w Radomiu. Widzimy młodego mężczyznę wchodzącego powoli po schodach w dziesięciopiętrowym bloku. Po chwili schodzi już ze skradzionym rowerem.

Do podobnej sytuacji doszło też przed blokiem na Ustroniu przy ul. Mazowieckiego. Tu złodziei udało się zatrzymać policjantom. Okazało się, że kradzież w bloku nie była ich jedyną. – Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ulicy Mazowieckiego w Radomiu. Ukradziono dwa rowery pozostawione przed blokiem o wartości w sumie ok. 2 tys. zł. Po zgłoszeniu sprawą zajęli się policjanci z komisariatu II, którzy ustalili dwóch sprawców tej kradzieży. W kolejnych dniach zatrzymali mężczyzn, obu w wieku 31 lat. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi – trafili do policyjnej celi. A po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty – relacjonuje Justyna Leszczyńska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.