"Jazdę z miasta!" czas zacząć. Zapraszamy zatem na pierwszą w tym roku rowerową wycieczkę. W niedzielę, 14 kwietnia pojedziemy do Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Dla chętnych będą e-bike Cube.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Garść podstawowych informacji: corocznie od kwietnia do października, raz w miesiącu, w niedzielę organizujemy przejażdżkę rowerową. Dystans – 30-50 km w jedną stronę. Pięć wypraw odbywa się na obszarze Puszczy Kozienickiej, dwie (kwietniowa oraz lipcowa) poza nią i mają mieszany, asfaltowo-szutrowy charakter.

Cele „Jazdy z miasta!” są proste: ruszmy się, wsiądźmy na rowery, jedźmy do lasu, zaczerpnijmy świeżego powierza, zmęczmy się, zobaczmy najpiękniejsze zakątki puszczy, poznajmy szlaki, by potem samodzielnie, z przyjaciółmi, z rodziną przemierzać okolice Radomia.

Jazda z Miasta kwiecień 2018
Jazda z Miasta kwiecień 2018  Sebastian Pawłowski

Każda z „Jazd” kończy się około godz. 13-14 ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Powrót – na własną rękę. Zdecydowaliśmy o takiej formule, bo wielu z uczestników nie chce po posileniu się jeździć do wieczora.

Organizatorzy „Jazdy z miasta!” to: Salon Rowerowy RODEX, radomski oddział Gazety Wyborczej oraz Bractwo Rowerowe.

Wyprawa otwierająca cykl odbędzie się 14 kwietnia. Finał we Wsoli, w Muzeum Witolda Gombrowicza. Charakter przejażdżki – terenowo-szosowy. I niespodzianka: dla chętnych będziemy mieli do przetestowania elektryczne rowery Cube. Zasady wypożyczenia, modele, rozmiary przedstawimy w najbliższych dniach na naszej stronie www.rodex.net.pl oraz na Facebooku Rodex.

Jazda z Miasta do Muzeum Gombrowicza - trasa

Wracając do pierwszej wycieczki – najpierw pojedziemy ścieżkami Puszczy Kozienickiej, następnie szosą przez Kozłów, Wojciechów i Owadów do Wsoli. Trasę najłatwiej będzie pokonać rowerem MTB, krosowym lub trekkingowym. Rower miejski to nie najlepszy wybór.

Spotykamy się o godz. 10 w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. Dojazd na miejsce zbiórki ul. Zbrowskiego, Energetyków i Starą Wolą Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Zaraz za mostem jest lekki podjazd i za nim skręcamy w prawo, w drogę do Dąbrowy Kozłowskiej. Tu – zbiórka.

O godz. 10.15 ruszamy. Przez Kozłowskie Komorniki dojedziemy do zielonego szlaku rowerowego, wiodącego na Wielką Górę. Na szczyt wjeżdżać nie będziemy. Z „zielonego” skręcimy w lewo, w wygodną szutrówkę, łączącą Kozłów z Kieszkiem. Podążymy do Kozłowa na leśny parking. Tam odpoczniemy i ruszymy szosą w stronę Wojciechowa. Z zachowaniem zasad ruchu drogowego, powoli i ostrożnie będziemy musieli przeciąć trasę Radom – Brzóza i po minięciu krzyżówki przemieścić się przez Owadów aż do Wsoli – do Muzeum Witolda Gombrowicza.

W muzeum, jak zwykle, ognisko i upominki od sponsora – Salonu Rowerowego „Rodex”.

Jazda z Miasta do Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach  wrzesień 2018
Jazda z Miasta do Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach wrzesień 2018  Magdalena Ciepielak

Jak zgłosić swoje uczestnictwo w wycieczce? Trzeba je wysłać na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisując Jazda z Miasta!, a w treści podając imię i nazwisko uczestnika. Na zgłoszenia czekamy do piątku 12 kwietnia do północy.

Przypominamy: sprawdźcie kilka dni przed imprezą, czy wasz rower jest w pełni sprawny! Przed wyjazdem na wycieczkę wrzućcie do plecaka lub sakw łatki, ewentualnie zapasową dętkę i pompkę. Nie zapomnijcie o bidonach z napojami!

Impreza nie odbędzie się, gdyby padał deszcz. Przełożymy ją wówczas na 28 kwietnia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem