Burmistrz Pionek zdecydował, ze względu na zagrożenie koronawirusem, aby zamknąć przedszkole nr 1, miejski żłobek "Wesoły Pajacyk" i basen "Delfin". Zawieszono zajęcia w CKZiU w Pionkach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od środy 11 marca nieczynne są Publiczne Przedszkole nr 1 przy ul. Żeromskiego 1, Żłobek Miejski "Wesoły Pajacyk" przy ul. Jordanowskiej 1 oraz basen miejski "Delfin". Burmistrz Robert Kowalczyk uzasadnia decyzję tym, że służby sanepidu postanowiły o umiejscowieniu jednego z mieszkańców Pionek na oddziale zakaźnym, a rodzinę objąć kwarantanną domową.

"Proszę, aby dzieci uczęszczające do przedszkola nr 1, Żłobka Miejskiego "Wesoły Pajacyk" oraz pracownicy tych placówek pozostali do dnia 15 marca w domach. Jednocześnie proszę o informowanie dyrektorów tych placówek o dolegliwościach zdrowotnych, które mogłyby świadczyć o podejrzeniu wystąpienia objawów grypopochodnych" - apeluje w komunikacie do mieszkańców burmistrz Pionek. Wyjaśnia jednocześnie, że jego decyzja jest podyktowana troską o mieszkańców i nie oznacza, że w Pionkach pojawił się koronawirus. Prosi o zachowanie spokoju, rozsądku i o zachowanie zgodne z wytycznymi sanepidu. Komunikaty Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kozienicach zamieszczane są na stronie www.pionki.pl. W nagłych przypadkach należy się kontaktować ze stacją sanepidu w Radomiu.

Z powodu zagrożenia koronawirusem, 11 marca decyzją dyrekcji, zostały zawieszone zajęcia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach. Szkoła będzie informować o dalszych działaniach. Uczniowie i rodzice mogą śledzić informacje w e-dzienniku. Informacje będą też na stronie internetowej www.czerwone.edu.pl oraz Facebooku.

Koronawirus w Polsce. Zapisz się na specjalny newsletter, w którym zawsze znajdziesz sprawdzone informacje

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem