Pracownica Radomskiego Centrum Onkologii to kolejna zakażona koronawirusem osoba w regionie radomskim. Została już objęta kwarantanną.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Nie udzielamy informacji na temat stanu zdrowia pracowników i pacjentów. Pielęgniarka jest objęta kwarantanną - informuje nas Izabela Leśkiewicz, rzeczniczka Radomskiego Centrum Onkologii na Wacynie.

Jak podaje Radio Dla Ciebie, pracownica nie miała żadnych objawów. Pracowała natomiast wcześniej w szpitalu na terenie województwa mazowieckiego, gdzie takie zachorowania miały miejsce.

Co z osobami, z którymi miała styczność? - Testy zostały pobrane na zlecenie sanepidu od pracowników i pacjentów, z którymi kobieta miała kontakt - dodaje Leśkiewicz. RDC pisze o 14 osobach (sześciu pracowników i ośmiu pacjentów) ze szpitala na Wacynie.

W RDC rzeczniczka lecznicy powiedziała jeszcze, że te osoby także zostały skierowane na kwarantannę, a pielęgniarka nie miała kontaktu z pacjentami leżącymi w szpitalu. - Miała kontakt jedynie z osobami przebywającymi na chemioterapii dziennej. Z kilkoma pacjentami i z kilkoma z personelu medycznego – mówiła Izabela Leśkiewicz.

W Radomskim Centrum Onkologii obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów leżących na oddziałach, odwoływane są też wizyty w poradniach. Chorzy mogą skorzystać z porady udzielanej przez telefon. - Dzwoniąc pod numer 48 377 90 20 można umówić się na konsultację telefoniczną z lekarzem w zakresie porady, uzyskania skierowania czy recepty - mówiła nam dwa dni temu Izabela Leśkiewicz z Radomskiego Centrum Onkologii.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem