Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Iłża jako pierwsza w powiecie decyduje się na ogólną dezynfekcję ulic i placu.

- Dziś zaczynamy dezynfekcję na terenie gminy Iłża. Na początku miasto, w kolejnych dniach sołectwa na terenie gminy - informuje Przemysław Burek, burmistrz gminy Iłża.

Koronawirus. Najpierw miasto, potem okoliczne wsie

Jak precyzuje miasto, dezynfekcja potrwa od 6 kwietnia od godz. 18 do godz. 2 w nocy 7 kwietnia. Służby będą dezynfekować wybrane place miejskie i ciągi piesze najbardziej uczęszczane na terenie miasta.

- Będziemy również okresowo wykonywać dezynfekcję ławek, koszy na śmieci i przystanków autobusowych. Akcję rozpoczniemy 6 kwietnia od miasta, zaś w kolejnych dniach będziemy kontynuować na terenach wiejskich. Dezynfekcji dokonywać będą pracownicy interwencyjni Urzędu Miejskiego w Iłży. Prosimy mieszkańców o pozostanie w domach w wyżej wymienionych godzinach. W ten sposób podejmujemy profilaktyczne działania przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa - informuje burmistrz Iłży.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.