Koronawirus. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podarowała stacji pogotowia ratunkowego przyłbice, w planach są też łóżka do intensywnej terapii. W ostatnich dniach dary do radomskich szpitali dostarczają też radomskie firmy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ratownicy z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego otrzymali od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad 1000 przyłbic. To efekt prowadzonej przez WOŚP zbiórki na pomoc w walce z epidemią koronawirusa.

Koronawirus. WOŚP, Kękę i radomskie firmy wspierają medyków

– To jeden z tych środków ochrony osobistej, które ratownicy bardzo sobie chwalą. Ale to nie koniec darów od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czekamy jeszcze na pięć łóżek do intensywnej terapii. To wszystko ma pomóc w walce z epidemią. A przy okazji to kolejny przykład na to, jak pieniądze, które hojnie wrzucacie do puszek podczas finałów WOŚP, wracają do Radomia. Brawo wy, brawo Jurek Owsiak, brawo Orkiestra! – podziękował na Facebooku Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Koronawirus. WOŚP obdarowało Radom
Koronawirus. WOŚP obdarowało Radom  Anna Wróblewska/ UM Radom

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o hojnej darowiźnie radomskiego rapera. Kękę wpłacił 100 tysięcy złotych na konto zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Do grona wspierających RSS tylko w ostatnim tygodniu dołączyło mnóstwo radomskich firm.

– Grupa Warta na konto szpitala wpłaciła 100 tysięcy złotych. Serdecznie dziękuję za ten gest! Podziękowania należą się również osobom koordynującym całe przedsięwzięcie, czyli pani Justynie Nitak i radnemu Dawidowi Ruszczykowi – dziękował Radosław Witkowski.

Dzielą się tym, czym mogą

Do szpitala i pogotowia wsparcie płynie z każdej strony. Jak poinformował prezydent, tylko w ostatnich dniach do placówek służby zdrowia dotarły: zgrzewki wody od firmy Dafi, zgrzewki napojów od firmy Zbyszko, niemal 1000 maseczek od Catering OK, 1000 opakowań regenerującego olejku do rąk od firmy Felicea, zestaw kosmetyków od firmy Oriflame, zgrzewki wody i napojów od Caritasu Diecezji Radomskiej i Radomskiego Banku Żywności, specjały od Catering E.Leclerc Radom, maseczki od firmy Markbud, środki do dezynfekcji od firmy Kratki.pl, 4000 maseczek ochronnych od firmy Windoor – Producent Drzwi, pralka i suszarka od firmy Ardomex AGD, 1100 maseczek oraz płyny antybakteryjne od trenera Cerrad Enea Czarni Radom Roberta Prygiela i firmy ZUZIA, maseczki ochronne i woda źródlana od drużyny HydroTruck Radom.

– To tylko kilka przykładów wsparcia, które od początku pandemii okazały medykom radomskie firmy i instytucje. Wszystkim wam gorąco dziękuję! – wyliczył prezydent. – Bardzo się cieszę, że w tej nadzwyczajnej sytuacji nie brakuje ludzi dobrej woli, gotowych wspierać radomskim medyków. Tych szlachetnych działań jest naprawdę mnóstwo. Podejmują je firmy, grupy i osoby indywidualne. Za każdy gest z całego serca, w imieniu medyków, dziękuję!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem