UTH Radom. Leszek Markuszewski został powołany na stanowisko dziekana wydziału nauk medycznych i nauk o zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Dziesięć lat temu odmówiono mu przyznania habilitacji
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dr hab. Leszek Markuszewski ma bardzo bogaty biogram. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiodiabetologicznego, kardiologiem, diabetologiem, specjalistą w zakresie chorób wewnętrznych, medycyny sportowej i rehabilitacji, ekspertem organizacji ochrony zdrowia. Kierował Kliniką Kardiodiabetologii, Kardiologii Interwencyjnej i Rehabilitacji Kardiologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, był głównym lekarzem służby więziennej. Obecnie pracuje w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, gdzie jest szefem Ośrodka Chorób Serca i Naczyń, Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych i właśnie został mianowany dziekanem wydziału nauk medycznych i nauk o zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Ale profesor ma też w swojej historii naukowej niechlubne karty. Dziesięć lat temu nie przyznano mu habilitacji. Akademicy zakwestionowali dorobek naukowy Markuszewskiego, twierdząc, że nie jest on rzeczywistym autorem prac, które zostały opublikowane pod jego nazwiskiem. Ostatecznie dr Markuszewski zrobił habilitację w 2012 roku na na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Teraz okazuje się też, że ordynatorzy z Ośrodka Chorób Serca i Naczyń, Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych nie chcą z nim pracować i domagają się zwolnienia go z pracy.

UTH Radom. Czytaj więcej w piątkowym Tygodniku Radom

Więcej o powołaniu dr. hab Leszka Markuszewskiego na stanowisko dziekana wydziału nauk medycznych i nauk o zdrowiu UTH Radom, a także o jego przeszłości naukowej i pracy w szpitalu, w piątkowym Tygodniku Radom i na stronie radom.wyborcza.pl

Czytaj tutaj: UTH Radom. Stare sprawy nowego dziekana radomskiej medycyny

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jaki " uniwersytet" taki dziekan
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  A co z tą medycyną ? Zamykają czy nie ?
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Klawisz idealnie pasuje na dziekana radomskiwj medycyny. Właściwy człowiek. Adekwatny do poziomu uczelni.
  @AdamUr

  Uniwersytet to nie jeden wydział. W tej chwili uczelnia potrzebuje nie wcale złośliwych uwag czy też nawet jej zamknięcia. Po prostu nowe władze uczelni muszą zerwać z dotychczasowym układem, zakasać ręce oraz podnosić jakość kształcenia oraz ogólnie poziom uczelni. Ale niestety wizerunek miasta nie sprzyja temu, żeby młodzi ludzie studiowali tam.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @Polishwolf97
  Aaaaaaa to miasto jest winne " poziomowi" uniwersytetu...no proszę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0