W czasie pandemii koronawirusa, gdy jesteśmy zmuszeni do poszukiwania nowej pracy lub zastanawiamy się nad zmianą, takie pytania mogą coraz głośniej wybrzmiewać w naszych głowach. W sobotę spotkanie online z dr. Leszkiem Mellibrudą w ramach Festiwalu BOSS organizuje Studenckie Forum Business Centre Club Region Radom wraz z WSH Radom
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wydarzenie w ramach Festiwalu BOSS odbędzie się po raz pierwszy w naszym mieście. Jak wyjaśniają organizatorzy to pierwsze z cyklu spotkanie edukacyjno-biznesowe skierowane do osób, które rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową, ale też do tych, którzy chcieliby zmienić coś w swoim życiu i nie wychodzić z tych zmian bez szwanku. Też motywator dla osób, które w przyszłości planują otworzyć własny biznes, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. 

Psycholog podpowie, jak zacząć

- Festiwal BOSS to projekt, który już od 17 lat daje młodym osobom możliwość poznania wspaniałych osobistości i zainspirowania się od nich pasją i chęcią do działania. W tym roku również w naszym mieście włączamy się jako Studenckie Forum Business Centre Club do organizacji takich spotkań. Każde z nich jest inne i niepowtarzalne. Na najbliższej konferencji dowiemy się od dr. Leszka Mellibrudy na jakie rzeczy powinniśmy zwracać uwagę w podejmowaniu działań, jakich czynności powinniśmy się wystrzegać, a jakie mogą stać się naszą rutyną zawodową. W końcu każdy z nas chce wychodzić zawsze na swoje, bez dodatkowych strat - wyjaśnia Klaudia Kołodziejczyk, przewodnicząca SF BCC Region Radom.

Leszek Mellibruda to psycholog społeczny i biznesu, autor 80 publikacji naukowych i ponad 250 publikacji popularnonaukowych. Były doradca Ministra Edukacji Narodowej. Współpracował z Krajową Radą Radców Prawnych i Krajową Radą Komorniczą. Jest konsultantem Europejskiego Forum Przedsiębiorczości i ekspertem Klubu Integracji Europejskiej.

- Możemy liczyć na ciekawe anegdoty z bogatego życia zawodowego dr Mellibrudy i ogrom cennych uwag. Bycie człowiekiem sukcesu to ciężkie do zdefiniowania pojęcie, także wszystkich zainteresowanych jak stać się takim człowiekiem zachęcamy i zapraszamy do udziału - dodaje Klaudia Kołodziejczyk.

W czasie pandemii potrzebujemy motywacji do działania

Czas epidemii sprawia, że coraz bardziej zaczynamy odczuwać kryzys gospodarczy na własnej skórze: sporo osób straciło już pracę, musiało ogłosić upadłość. Część tych, którzy tę pracę jeszcze mają zastanawia się nad przyszłością i coraz bardziej nie jest pewna swoich miejsc pracy. Czym to spotkanie może zainteresować ludzi poszukujących pracy?

- Wszystkim, którzy w obecnym czasie przechodzą dylematy związane ze zmianą bądź rozpoczęciem nowej pracy to spotkanie pozwoli odnaleźć motywację do działania. Nikt nie obiecuje, że zmiany będą lekkie i przyjemne, ale jeśli podążamy za pragnieniami i marzeniami to sukces prędzej czy później i do nas dojdzie. A sytuacja w jakiej się znajdujemy, choć trudna może dla wielu z nas być szansą na lepsze - przekonuje Dawid Jeżak, koordynator działu PR ze Studenckiego Forum Business Centre Club Region Radom.

Spotkanie odbędzie się w sieci, na platformie Microsoft Teams, 16 maja o godz. 12. Rejestracja jest obowiązkowa, a udział w wydarzeniu bezpłatny. Wskazówki, jak dołączyć do spotkania można znaleźć na stronie WSH Radom (https://wsh.pl/blog/2020/04/12/czego-nie-robic-a-co-robic-zeby-wyjsc-na-swoje-wyklad-otwarty-online). Główny temat spotkania: Czy jestem człowiekiem sukcesu? Czego nie robić, a co robić, żeby wyjść na swoje?

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem