Zapraszamy na kolejną Jazdę z miasta! W niedzielę 23 serpnia pojedziemy do Przejazdu, gdzie znajduje się szkółka leśna Nadleśnictwa Kozienice.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Będzie to trzecia nasza wycieczka w czasach pandemii. Ze względu na Covid-19 każdy z uczestników musi być zaopatrzony w maseczkę lub fragment garderoby, którym zasłoni usta i nos. Zakładamy, że nie da nam się zachować dwumetrowego dystansu pomiędzy uczestnikami, stąd decyzja o maskach. Prosimy także, by wszyscy chętni zgłosili swoje uczestnictwo w wyjeździe. Liczba uczestników to maksymalnie 150 osób i w razie przekroczenia tej liczby zmuszeni będziemy odmówić udziału tym, którzy pojawią się na zbiórce bez zarejestrowania swojego uczestnictwa.

Wyprawa do Przejazdu będzie niestety kolejną bez kiełbasek i ogniska. Woda oczywiście będzie dla wszystkich uczestników, upominki dla wybrańców.

Spotykamy się o godz. 10 na parkingu leśnym w Kozłowie. Biegnie tamtędy czerwony szlak pieszy – Trakt Królewski. Ma tam też początek, częściowo pokrywająca się ze szlakiem, wygodna szutrówka prowadząca do Kieszka. Skorzystamy z niej w pierwszej fazie naszej wyprawy. Gdy dotrzemy do Kieszka, odpoczniemy i pojedziemy w lewo czarnym szlakiem pieszym aż do Zadobrza. Stąd asfaltowa, mało uczęszczana przez auta droga doprowadzi nas do Stoków. W Stokach wracamy na czerwony szlak pieszy, czyli Królewski Gościniec biegnący w tym fragmencie pomiędzy rezerwatami Leniwa i Ponty Dęby. Doprowadzi on nas do leśnego parkingu naprzeciwko szkółki leśnej Nadleśnictwa Kozienice. Tam finał Jazdy.

By dojechać na miejsce zbiórki, trzeba dostać się na ul. Zbrowskiego i minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków i skręcić w prawo w Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Potem lekki podjazd i po około kilometrze duży, leśny parking po prawej stronie, czyli miejsce naszej zbiórki (godz. 10). Czekamy kwadrans na spóźnialskich i o godz. 10.15 ruszamy.

Wycieczka do Przejazdu jest łatwa technicznie, ale ma spory dystans – ponad 60 km w obie strony. Najwygodniej trasę pokona się rowerem crossowym, trekkingowym, MTB lub typu gravel.

By zgłosić udział w wyprawie, trzeba wysłać mail na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisać „Jazda z Miasta!”, a w treści podać imię i nazwisko uczestnika. W jednym mailu można zgłosić kilkoro uczestników.

Na zgłoszenia czekamy do piątku 21 sierpnia do północy. W sobotę przed południem osoby zgłoszone otrzymają maila zwrotnego z przypomnieniem zasad bezpieczeństwa.

Przypominamy, iż powrót z wycieczki odbywa się na własną rękę.

„Jazda z miasta!” nie odbędzie się, jeżeli będzie padał intensywny deszcz. Przełożymy ją wówczas na 30 sierpnia.

Na wyprawę trzeba zabrać przynajmniej jeden bidon z sokiem, napojem izotonicznym lub niegazowaną wodą mineralną. Warto mieć również batony energetyczne, ewentualnie banany, które mogą być zbawienne gdy zabraknie nam sił w drodze powrotnej.

Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę i pompkę.

Organizatorzy rowerowej wyprawy to: Salon Rowerowy „Rodex”, „Gazeta Wyborcza” i Bractwo Rowerowe.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem