Pogoda dopisała i tym razem Jazda z Miasta! wyruszyła do siedziby Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Niespełna trzydziestokilometrowa trasa do Pionek przyciągnęła na start w Dąbrowie Kozłowskiej kilkudziesięciu rowerzystów. Pogoda w niedzielę była wymarzona na wycieczkę rowerową, było słonecznie, ale nie gorąco.

Przed słońcem rowerzystów chroniła zresztą doskonale Puszcza Kozienicka. Tym razem pojechaliśmy do siedziby Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach. W dwóch miejscach uczestnicy dzielili się na grupy. Najpierw za Jedlnią chętni mogli pojechać przez Mysie Górki. Ponownie rozdzieliliśmy się w Sokołach i chętni prowadzeni przez Pawła Matrackiego mogli pomęczyć się na wyznaczonym w ubiegłym roku czarnym szlaku rowerowym biegnącym przez Góry Miłosne. 

Na miejscu czekało rozpalone już ognisko i kiełbaski. Szczęśliwcy wylosowali upominki od salonu rowerowego Rodex oraz od Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji - w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który właśnie trwa.

Nadleśnictwo Kozienice przygotowało świetne mapy puszczy, część uczestników Jazdy z Miasta! skorzystała z nich od razu, część z Pionek pojechała jeszcze np. do Królewskich Źródeł.

Jak zwykle gościnna Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice opowiadała o dzikich zwierzętach w Puszczy Kozienickiej. Rowerzyści dowiedzieli się, gdzie występują wilki, na której polanie można wypatrywać łosia i gdzie zadomowiły się szopy.

Jazdę z Miasta! organizują salon rowerowy Rodex, Bractwo Rowerowe i "Gazeta Wyborcza".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem