Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pandemia koronawirusa po raz kolejny krzyżuje plany Jazdy z Miasta!. Wiosną odwołaliśmy kwietniową wyprawę do Wsoli i majową do Jedlni-Letniska. W najbliższą niedzielę mieliśmy gościć w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku i w ten sposób nadrobić majową stratę, ale Salon Rowerowy Rodex, redakcja Gazety Wyborczej oraz Bractwo Rowerowe, czyli jako organizatorzy wydarzenia, wspólnie zdecydowaliśmy się odwołać i tę wycieczkę.

Liczba zakażeń koronawirusem w Radomiu i powiecie radomskim, po których terenie przebiega trasa, jest wysoka. Prawdopodobnie jeszcze w czwartek zapadnie decyzja o objęciu miasta i powiatu strefą czerwoną. W grupie rowerzystów trudno utrzymać dystans. Bezpieczeństwo uczestników i organizatorów stawiamy na pierwszym miejscu, stąd nasza decyzja. 

Mamy nadzieję, że wiosną sytuacja epidemiczna pozwoli, by Jazda z Miasta! odbywała się w pełni.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.