Czas na drugą w tym roku "Jazdę z miasta!". 20 czerwca jedziemy do Rezerwatu Królewskie Źródła. Zapraszają Salon Rowerowy "Rodex", "Gazeta Wyborcza" i Bractwo Rowerowe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wycieczka do Królewskich Źródeł, chyba najczęściej odwiedzanego rezerwatu Puszczy Kozienickiej, to dystans bez mała 80 km (w obie strony). Końcowa część trasy – 1,5-2 km ma odcinki piaszczyste, czego cykliści nie lubią. Poza tym jednak to sama przyjemność – szerokie, wygodne szutrówki i trochę asfaltowych dróg.

Spotykamy się o godz. 10 w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. By dotrzeć na miejsce zbiórki, trzeba się dostać na ul. Zbrowskiego, minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków. Na światłach przed szkołą skręcamy w prawo, w Starą Wolę Gołębiowską. Dotrzemy w ten sposób do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie dla odmiany skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Zaraz za mostem jest lekki podjazd, a za nim skrzyżowanie z drogą asfaltową. Skręcamy na nim w prawo. I to miejsce naszego spotkania. Czekamy kwadrans, o godz. 10.15 ruszamy.

Pojedziemy w stronę tartaku. Przy nim skręcimy w prawo. Asfaltową drogą dotrzemy do zielonego szlaku pieszego. Tu skręt w lewo. „Zielony" poprowadzi nas do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku. Wąską ścieżką za ośrodkiem dostaniemy się do trasy Radom – Kozienice, przetniemy ją i przez Kolonkę żółtym szlakiem rowerowym dojedziemy w okolicę Mysich Górek. Chętni będą mogli pokonać wzniesienie, pozostali objechać je wygodnym szutrem. Następnie skorzystamy z rzadko uczęszczanej przez auta asfaltowej drogi Adolfin – Sokoły. W Sokołach odpoczynek. Potem szutrem przy ogródkach działkowych dotrzemy do Pionek. Ulicą Partyzantów pojedziemy w pobliże byłego skansenu kolejki wąskotorowej. Tam przesiadka na czarny szlak rowerowy prowadzący do samych Królewskich Źródeł.

Na polanie przed rezerwatem ognisko i upominki od sponsora – Salonu Rowerowego "Rodex".

Przypominamy, by wziąć na wyprawę przynajmniej jeden bidon z sokiem, napojem izotonicznym lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę i pompkę. Odradzamy jazdę na rowerach, w których nie ma możliwości doboru przełożeń, czyli mówiąc prościej – nie ma przerzutek.

Zalecamy wyposażenie się również w maseczkę ochronną. Na świeżym powietrzu nie ma już obowiązku ich noszenia, jest zalecenie, by stosować je, jeśli nie można zachować bezpiecznej odległości od innych osób. Prosimy także, by wszyscy chętni zgłosili swoje uczestnictwo w wyjeździe. By zgłosić udział w wycieczce, trzeba wysłać mail na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisać „Jazda z Miasta!", a w treści podać imię i nazwisko uczestnika. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 18 czerwca do północy.

Przypominamy, iż powrót z wycieczki odbywa się na własną rękę.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem