Na "Jazdę z miasta!" do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zapraszają w niedzielę 18 lipca Salon Rowerowy Rodex, "Gazeta Wyborcza" i Bractwo Rowerowe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spotykamy się o godz. 10 przed siedzibą Rodexu przy ul. Wierzbickiej 26/44. Do pokonania będziemy mieli około 20 km. Ruszamy jak zwykle kwadrans po 10.

Pojedziemy ul. Wierzbicką w kierunku osiedla Południe. Przed Południem II odbijemy w ul. Warsztatową. Miniemy zakłady ITM i na rozjeździe dróg skręcimy w lewo, w obwodnicę południową, którą dotrzemy do ul. Stalowej. Ponowny skręt w lewo i przekraczamy linię kolejową do Tomaszowa nad Pilicą. Po kilkuset metrach znów linia kolejowa – do Skarżyska-Kamiennej. Przed nią odbijemy w prawo i pojedziemy przez Ludwinów.

Przy przejeździe kolejowym lekki skręt w prawo i dalej prosto – aż droga skończy się, osiągając trakt Krychnowice-Kowala. Przekroczymy tory linii skarżyskiej. Za zieloną tablicą „Kowala-Kolonia" czeka nas łagodny podjazd.

Za łukiem drogi przywita nas znak „Kowala", na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, by za ok. 500 m skręcić w lewo. Przy lokalnym sklepie zrobimy krótki odpoczynek.

Za lasem do Orońska już cały czas prosto. Miniemy Załawie, znowu przekroczymy linię kolejową do Skarżyska oraz pojedziemy pod wiaduktem drogi ekspresowej. Przez piękny krajobrazowo obszar dotrzemy do Orońska. Przetniemy starą „siódemkę" i skierujemy się wprost do Centrum Rzeźby Polskiej. A tam ognisko, kiełbaski i upominki od sponsora, czyli Salonu Rowerowego Rodex.

Na wyprawę do Orońska nadaje się rower każdego typu, choć na kilku fragmentach – podjazdy - rower miejski idealny nie będzie.

Przypominamy o zabraniu łatek, ewentualnie zapasowej dętki i pompki. Nie zapomnijcie o bidonach z napojami!

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami każdy z uczestników musi być zaopatrzony w maseczkę. Zakładamy, że nie da nam się zachować 2-metrowego dystansu pomiędzy uczestnikami, stąd decyzja o maskach. Prosimy także, by wszyscy chętni zgłosili swoje uczestnictwo w wyjeździe. Liczba uczestników wyprawy nie może być wyższa niż 50 i w razie przekroczenia zmuszeni będziemy odmówić udziału osobom niezarejestrowanym.

By pojechać na wyprawę, trzeba wysłać mail na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisać „Jazda z miasta!", a w treści podać imię i nazwisko uczestnika. W jednym e-mailu można zgłosić kilku uczestników. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 16 lipca do północy.

Przypominamy, iż powrót z wycieczki odbywa się na własną rękę.

„Jazdę z miasta!" przełożymy, jeżeli będzie padał deszcz. Termin rezerwowy - 25 lipca.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem