Na ostatnią w tym roku "Jazdę z miasta!" zapraszamy w niedzielę, 17 października. Przez Wielka Górę pojedziemy do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dystans to około 25 km w jedną stronę. Poza podjazdem na Wielką Górę i ścieżką oznaczoną jako czarny szlak pieszy między Wielką Górą a Królewskim Gościńcem, wycieczka jest łatwa technicznie. Najodpowiedniejszy typ roweru to MTB lub krosówka.

Zbiórka o godz. 10 tuż za mostem na Pacynce, w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. Proponujemy dojechać w tam ulicami: Żółkiewskiego, Zbrowskiego, Energetyków i Starą Wolą Gołębiowską. Starą Wolą dojedziemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Po minięciu przeprawy „pilnujemy" pierwszego skrętu w prawo, w asfaltową drogę. I tu się spotykamy.

O godz. 10.15 rozpoczynamy wycieczkę. Najpierw pojedziemy w stronę miejscowego tartaku. Skręcimy przy nim w prawo, miniemy krzyżówkę z zielonym szlakiem pieszym i dotrzemy do szutrówki przy leśniczówce na skraju Rezerwatu Jedlnia. Skorzystamy z niej, by wrócić do zielonego szlaku pieszego, przeciąć go, a następnie zielonym szlakiem rowerowym wjechać na Wielką Górę.

Po zdobyciu wzniesienia pomkniemy czarnym szlakiem pieszym. To wspaniała szybka, wąska ścieżka przypominająca klasyczne rowerowe single track. Z „czarnego" zjedziemy w lewo na „czerwony" (Królewski Gościniec), a nim do szutrówki Kozłów – Kieszek. I właśnie Kieszek będzie celem tego etapu wyprawy. Tam skręt w prawo, na żółty szlak rowerowy przecinający się z drogą 737 prowadzącą do Kozienic. Tuż przed nią odbijemy w prawo i leśną ścieżką przedostaniemy się do ośrodka w Jedlni-Letnisku, gdzie zaplanowaliśmy ognisko. Tradycyjnie będą też upominki od Starostwa Powiatowego w Radomiu i Salonu Rowerowego „Rodex".

By pojechać na naszą wycieczkę, trzeba wysłać mail zgłoszeniowy na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisać „Jazda z Miasta!", a w treści podać imię i nazwisko uczestnika. W jednym e-mailu można zaanonsować uczestnictwo kilku osób. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 15 października do północy. Przypominamy, że powrót z wycieczki nie jest zorganizowany, czyli każdy podąża do domu na własną rękę. „Jazda z Miasta!" nie odbędzie się, jeżeli będzie padał deszcz. Termin rezerwowy to 24 października. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami związanymi z pandemią każdy z uczestników musi być zaopatrzony w maseczkę.

Przypominamy, by wziąć na wyprawę przynajmniej jeden bidon z sokiem, napojem izotonicznym lub niegazowaną wodą mineralną. Warto mieć także łatki albo zapasową dętkę i pompkę.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem