Silna i zwarta grupa przejechała w niedzielne przedpołudnie traktami Puszczy Kozienickiej. Wspólnie zakończyliśmy kolejną edycję rowerowych wycieczek, ale przekonani, że rowerem można jeździć przy każdej pogodzie zakładamy, że może jeszcze jedną Jazdę z Miasta! w tym roku zorganizujemy
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tym razem pogoda dopisała. Było chłodno, ale co najważniejsze - bezdeszczowo. Pięknie wybarwiona jesienna Puszcza Kozienicka zachęcała do jazdy.

- Jechało się dobrze, ale za krótko, zaraz się jeszcze dojedziemy - żartowała przy ognisku jedna z uczestniczek. Trasa rzeczywiście nie była długa, ok. 20 km do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku, gdzie zorganizowaliśmy ognisko i drobny poczęstunek. Powrót z naszych wypraw odbywa się na własną rękę, by ci, którzy chcą się jeszcze "dojechać", mogli wybrać dłuższą trasę, a ci, którzy spieszą się na niedzielny obiad - wrócili najkrótszą drogą do domu lub wsiedli do pociągu.

Podczas ostatniej planowej w tym roku Jazdy kobiety stanowiły ponad 30 proc. uczestników. To najlepszy wynik w tym sezonie, liczymy, że w kolejnym pań na rowerach będzie jeszcze więcej. Niektórzy z uczestników wzięli udział we wszystkich sześciu tegorocznych wyprawach.

Ale zanim nadejdzie nowy sezon, być może w drogę wybierzemy się jeszcze raz. 

- Śledźcie na bieżąco strony internetowe "Wyborczej" i "Rodexu". Chcielibyśmy zrobić zimową Jazdę, gdy trochę poprószy śnieg, złapie lekki mróz - mówili Sławomir Byzdra i Paweł Matracki z Rodexu. - Od zapowiedzi do wyjazdu będzie zaledwie kilka dni, musimy zdążyć, zanim śnieg stopnieje. 

Rowerzyści pomysł przyjęli z entuzjazmem. Wielu podkreślało, że na rowerach jeździ przez cały rok.

Październikowa Jazda z Miasta! to jak zawsze też upominki od Salonu Rowerowego "Rodex" i Starostwa Powiatowego w Radomiu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem