Do końca głosowania jeszcze 10 dni i choć dotychczas oddane przez Was głosy wskazują zdecydowanych liderów, to nic nie jest jeszcze przesądzone. O najpiękniejszą zieleń Radomia i województwa mazowieckiego walczy po 12 kandydatów
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tegorocznym Plebiscycie Supermiasta i Superregiony chcemy docenić zieleń. Miejską i pozamiejską. Tę, obok której przechodzimy codziennie w drodze do pracy lub szkoły, a zauważamy dopiero, gdy znika, by ustąpić miejsca drodze lub budynkowi. Razem z Wami chcemy znaleźć najlepszą zieloną przestrzeń.

W miniony piątek zaproponowaliśmy Wam 12 kandydatur miejskich w części Supermiasto. To starsze i nowsze parki, zagospodarowane na nowo przestrzenie, lasy w granicach miasta i całkiem dzika przestrzeń w jego centrum.

Po pięciu dniach głosowania prowadzą Muzeum Wsi Radomskiej i Piotrówka, ale nie mają znaczącej przewagi nad kolejnymi Bulwarami nad Mleczną i Starym Ogrodem. Na ponad tydzień przed końcem głosowania wiele może się jeszcze zmienić.

Zdecydowany lider jest za to w wojewódzkim plebiscycie Superregiony. Przypomnijmy: w tej kategorii po cztery propozycje przygotowały redakcje „Wyborczej" w Warszawie, Płocku i Radomiu. „Nasz" rezerwat Ługi Helenowskie w Puszczy Kozienickiej ma teraz więcej głosów niż Puszcza Kampinoska i rzeka Świder razem wzięte. Jest powód do radości, ale liczy się każdy głos. Aż do 29 maja, gdy zakończymy plebiscyt. Ogłoszenie wyników 3 czerwca w „Tygodniku Radom" i na radom.wyborcza.pl .

Po zakończeniu plebiscytów przygotujemy książkę – przewodnik po najpiękniejszych miejscach z klimatem w Polsce.

Pokażemy w niej i opiszemy zwycięzców plebiscytu w poszczególnych miastach i regionach. To będzie pierwsza i jedyna w swoim rodzaju mapa zieleni. Mapa miejsc, z których możemy być dumni i które w sposób szczególny musimy pielęgnować i rozwijać. To od was zależy, które miejsce z Radomia i regionu radomskiego się w nim znajdzie.

Supermiasta 2022
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem