Więcej
  Komentarze
  Kilka dni temu przy okazji chwalenia się z zakończenia prac przy budowie " Obwodnicy Południowej " opisałem sytuacje jaka jest na budowie nowego odcinka ul. Młodzianowskiej (od Armii Ludowej do Grzecznarowskiego ). Zadałem też kilka pytań do MZDiK w Radomiu w oparciu o wcześniejsze wypowiedzi Pana Kamila Tkaczyka w tej sprawie ( kontynuowania prac po " Air Show " ). No i co mamy po wizycie Gazety na terenie prac ? 1. Potwierdza się mój zarzut w sprawie betonowego płotu w skraju jezdni . 2. Prace miały być wznowione zaraz po Air Show a nie są rozpoczęte do dziś ! 3. Szkoda że nie pokazaliście zarośniętych ścieżek rowerowych ( chwasty trzeba będzie zwalczać chemicznie przed asfaltowaniem w przyszłym roku ). 4. Nadal niedokończone są prace w budowie kanalizacji burzowej ( na Armii Krajowej ). Brak jest 2;ch studzienek odprowadzających wody opadowej z jezdni przez co podczas deszczu tworzą się ogromne kałuże wody. ( Proszę spytać kierowców MPK jak oblewają innych uczestników ruchu na jezdni jednokierunkowej dopuszczonej do ruchu 2 kierunkowego, a zwłaszcza spytajcie rowerzystów, użytkowników skuterów lub motorów ). 5. Szkoda że redakcja nie porównała nowego budowanego przystanku MPK ze starym przy kościele na Armii Ludowej. Co na to kierowcy MPK ? Konia z rzędem temu, który zmieści 2 autobusy przegubowej w nowej zatoce. A są takie sytuacje, że na stary przystanek w okresie szczytu przyjedzie aż 4 autobusy. Wtedy do pobliskich szkół wysiada około 100 osób nie mówiąc już jak będą przechodzić przez podwójną jezdnię !!!!!! Kto będzie odpowiadał za wypadki i potrącenia !!!! 6. Kto zagwarantuje uczniom Zespołu Szkół Nr 1 i 2 ( dzieci specjalnej troski ) bezpieczne i prawidłowe dojście do tych szkół, skoro chodniki na chwilę obecną kończą się w polu. A tak naprawdę to od Armii Ludowej do 3-ch szkół nawet nie ma chodnika dla pieszych przez co zmuszeni są do chodzenia jezdnią betonową która wygląda jak ser szwajcarski !!!!! Nie mam nic przeciwko budowie nowej ul. Młodzianowskiej, ale powinna ona spełniać pewien standard ułatwiający życie zarówno kierowcom jak i ludziom. A co na to mieszkańcy Prędocinka, zarówno Ci tu mieszkający, jak i uczący się, ci co rano trąbią na uczniów przechodzących prze jezdnię w niedozwolonym miejscu ( bo nikt nie chce wyciąć krzaków przed przejściem zasłaniających przejście ) jak i osób udających się do kościoła slalomem po dwóch stronach jezdni bo zabraknie ok. 100 metrów chodnika.
  @1951js Masz 100% rację! Jako mieszkaniec Prędocinka zapraszam GW by przyszła i zobaczyła jak chodnik zaczyna się w polu - wcześniej mamy łachy piachu i żwir, po czym niespodziewanie kończy się wyrwą, by znów się potem zacząć. Do tego jeszcze doliczmy palety z kostką brukową, które stoją sobie bezpańsko. Robotników nie widać chociaż pogoda dopisuje, za to można ujrzeć przy stawie niedaleko ul. Grenadierów cały park maszynowy. Powtarza się sytuacją z budową obwodnicy południowej a władze miasta nic nie robią, bo i po, co? Kiedyś się zrobi.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @1951js Jedna uwaga - nie nazywaj barana "Panem"! PS. Ciekawe, czy po oddaniu Nowomłodzianowskiej, też będzie się chwalił przed delegacjami z innych miast swoimi awangardowymi rozwiązaniami drogowymi!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Taaa, zawrotka na końcu Gajowej jest kluczowa..Tylko po co ona? Żeby można wylać pare ton asfaltu więcej?
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  No i sprawdziło się I To co napisałem przy okazji otwarcia " oficjalnego " obwodnicy Płd. jednak jest prawdą. Dlaczego MZDiK w Radomiu tak usilnie chce temu zaprzeczać. Mydlenie oczu mieszkańcom Prędocinka nie wiele się zda, zwłaszcza że sypialnia Radomia to widzi na co dzień tędy jadąc rano do pracy i klnąc pod nosem. Takich przykładów jak płot betonowy w jezdni jest tu wiele.ALE NIE W TYM PROBLEM. Problemem jest podejście władz naszego miasta do teorii czy ul. Nowomłodzianowska ma być dla mieszkańców czy tyko dla samozaspokojenia Władz Miasta. Jeśli mieszkańcy Prędocinka uznają mój komentarz za słuszny to na tych łamach w ramach odpowiedzi podam co najmniej 6 absurdów budowlano-projektowych związanych z tą ulicą. Mieszkańcy Radomia ( Prędocinka ) czekam na Wasze głosy !!!!!!!
  @1951js PS. Wiem gdzie podziali się robotnicy z ul. Młodzianowskiej. Od ponad miesiąca dokańczają odcinek Mieszka I od Ofiar Firleja do Witosa !!!!!!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Wybudowany w Pionkach przejazd pod torami jest dwujezdniowy. W Radomiu nie ma takiej potrzeby...
  już oceniałe(a)ś
  4
  0