Więcej
  Komentarze
  Wg najnowszego badania największy odsetek grodzonych osiedli w Europie jest w Polsce :D Patrząc na nowe polskie osiedla mogłoby się wydawać, że takie grodzenie to standard w Europie :)
  @majestictwelve Pod tym względem należała by się polakom zbiorowa psychoterapia finansowana z NFZ.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Choćbyś chama ubrał w aksamity cham i tak w mordę bity.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  To prawda, że w Radomiu na rynku nieruchomości sporo się teraz dzieje - wszystkie nowe mieszkania znajdziecie tutaj: nowemieszkania.radom.pl
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bardzo słuszna uwaga. Nowe, grodzone osiedla są jak getta dobrobytu. Nowobogaccy, chcąc się wyróżnić, oprócz wrzutek na fejsie z Egiptu lansują się na elitę z zamkniętych stref grodząc swoje bloki. Po prostu wieś.
  @nieradomianin Niestety, ale nie tylko nowobogaccy. Wszyscy, którzy tam mieszkają, mają takie wymagania. A wierz mi, często to są emeryci. Uważają, że "ogrodzenie i kamery" rozwiążą wszystkie problemy współczesnej cywilizacji. Przecież wspólnoty mieszkaniowe mogą się ze sobą dogadać i zrobić chociażby furtki w ogrodzeniach, aby dzieci z sąsiednich osiedli mogły się integrować. Ale niestety, to jest zbyt ambitne, jak na nasze polskie umysły. Wsi nie obrażaj, bo tam wciąż wiele gospodarstw jest nieogrodzonych - chodzi mi oczywiście o zabudowania, nie o pola uprawne. Zresztą, gdyby Ci pocięli oponę(y) w samochodzie pod Twoim mieszkaniem w bloku, to byś może spróbował mieszkańców zrozumieć. Grodzenie terenów blokowisk ma swoją przyczynę również w niesamowitym nadmiarze samochodów - po prostu nie ma gdzie ich parkować. Tereny pod blokami nie są z gumy, ale zanim mieszkańcy zaczną rozumieć, że samochód jednak nie każdemu jest zupełnie potrzebny, jeszcze dużo wody w Wiśle spłynie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @rafal_rx Wieś to skrót myślowy stosowany w obiegowym, dla większości zrozumiałym języku. Nie ma on na celu obrażania kogokolwiek spoza miast. Co do potrzeby oddzielenia się, zamknięcia a nie integracji mam podobne zdanie do Twojego. Ludźmi w wielu wypadkach kieruje jakiś niedookreślony strach. Lęk nie bardzo wiem o co. Jakiś rodziaj introwertycznej klaustrofobii.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  dosc grodzonych i zamkniętych osiedli! niszczą tkankę miasta, izolują zamiast łączyć , a bezpieczeństwo, które mają zapewniać jest iluzoryczne
  już oceniałe(a)ś
  3
  5