Choć członkowie Happysad mówią, że to, co grają, nic nie wnosi do muzycznej rzeczywistości, nie brakuje entuzjastów ich brzmienia. Fanów nie zabraknie z pewnością i na radomskim koncercie w klubie Strefa G2
Ich muzyka czasem jest pogodna, czasem nieco smutna. Zawsze jednak towarzyszą jej bezpretensjonalne teksty. Mimo że brzmienie grupy określa się jako rock alternatywny, członkowie zespołu znaleźli swoje własne określenie na specyfikę twórczości Happysad: - Jesteśmy zespołem, który gra rock regresywny, czyli stojący w zupełnej opozycji do rocka progresywnego, style są pomieszane z tych istniejących. My nie poszukujemy, odtwarzamy - mówią.
Zespół będzie dziś promować swoje najnowsze wydawnictwo. "Zadyszka" to jubileuszowy album formacji. Na 10-lecie swojego istnienia muzycy przygotowali dwie płyty (CD i DVD), niejako podsumowujące ich dorobek. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z płytą, na której inne zespoły zaprzyjaźnione z Happysad grają ich utwory w nowych, czasem mocno zaskakujących aranżacjach (od niemal poezji śpiewanej, poprzez folk i reggae, na disco i metalu kończąc). Druga płyta zawiera urodzinowy koncert, który Happysad zagrał w ubiegłym roku podczas festiwalu w Jarocinie. Muzycy mają już na koncie jedno doskonałe wydawnictwo koncertowe. Album "Na żywo w STUDIO" zyskał status złotej płyty w dniu premiery - 24 listopada 2008 r. Zespół ma talent do doskonałych produkcji. Ich debiutancki krążek został uznany przez magazyn "Teraz Rock" za jeden z 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.
A jakie były początki kapeli? Happysad założony został w 2001 r. w Skarżysku-Kamiennej przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem. Od 1995 r. działali pod nazwą HCKF (Hard Core'owe Kółko Filozoficzne), a w roku 1997 został przemianowany na Happy Sad Generation. Nazwa Happysad uformowała się dopiero w 2002 r., kiedy to wybrane zostało także logo i nagrane zostało pierwsze demo z materiałem, który później znalazł się na płycie "Wszystko jedno".
W skład grupy wchodzą: Jakub "quka" Kawalec - śpiew, gitara, teksty, Łukasz "pan latawiec" Cegliński - gitara, śpiew, Artur "artour" Telka - gitara basowa, Jarosław "dubin" Dubiński - perkusja, Daniel Pomorski - trąbka
Koncert w piątek o godz. 19 w klubie Strefa G2. Bilety po 40 zł.
Wszystkie komentarze