Więcej
  Komentarze
  Połączenia do Rygi i Pragi z Radomia mogą nie mieć popytu i linie się zwiną po sezonie zimowym. Loty z Radomia sens by miały do lotnisk w Luton, Glasgow, Amsterdamie czy Oslo.
  @Krzysiek Pietrasik: Loty z Radomia sens by miały do lotnisk w Luton, Glasgow Myślisz, że O'Leary jeszcze nie słyszał o Sadkowie, hehe :)
  już oceniałe(a)ś
  2
  5
  @Krzysiek Pietrasik Dokładnie tak. I jeszcze jeden warunek - musi być to linia low cost. Inaczej to nie ma szans powodzenia
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Krzysiek Pietrasik Ha! O ile nie zwiną się wcześniej. O tym że Łotysze jedynie testują ten kierunek (Radom-Ryga) niech świadczy fakt, że na ich stronach takie bilety są do kupienia jedynie do końca marca 2016 choć normalnie Air Baltic zaplanował ceny na pozostałe kierunki aż do lipca 2016. Właśnie sprawdziłam. Linie low cost nie mają ani czasu ani pieniędzy, żeby testować nowe kierunki w ten sposób więc już dawno posłużyli się innymi metodami badawczymi mówiąc RDO stanowcze "No, thanks". Inaczej już dawno by coś było słychać o jakichś bezpośrednich połączeniach.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  No sukces niesamowity 36 osób w jedną i 7 w drugą daje 43 pasażerów na pełen przelot licząc że bilet kosztuje 350 zł to daje ok 15 tys. zł. To ja się pytam kto do tego dokłada? A swoją drogą to ile nas jako mieszkańców kosztuje ta wycieczka.
  @wr40 Jeszcze trochę i się Air Baltic wymelduje z Radomia. Bo nie będą sobie mogli pozwolić na takie dokładanie do paliwa i innych kosztów. OK, chcieli przetestować nowy kierunek, pewnie dali sobie czas do świąt BN bo wtedy największe obłożenia samolotów ale w świetle aż takich pustek podczas gdy bombardiery mają ok. 90 miejsc pasażerskich chyba sobie darują to połączenie dużo wcześniej.
  już oceniałe(a)ś
  5
  4
  Myślisz, że to porażka? A ilu Łotyszów wie, gdzie leży Radom, a jeżeli wie, to ma interes do Radomia przylecieć? A gdyby było odwrotnie - otworzyliby lotnisko w Daugavpils lub w Lipawie i w wielkiej Warszawie na lotnisku Chopina ogłosili, że właśnie tam poleci pierwszy samolot. Jak sądzisz, ilu warszawiaków byłoby w tym samolocie? Dwóch? Trzech? Żeby samoloty miały wypełnienie, to trzeba najpierw dobrze rozreklamować, a potem poczekać rok lub dwa.
  już oceniałe(a)ś
  6
  5
  @wr40 I tak zawyżasz... Większość pasażerów to były "VIPy" i dziennikarze - w większości opłacani przez miasto. Normalnych pasażerów nie było łącznie 43 tylko dosłownie kilku (ponoć 2+5)... Oby się rozkręciło, bo marnie to widzę
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Te zdjęcia nie kłamią. Czech Airlines też pewnie obserwuje obecną sytuację bo daje im ona pewną wytyczną co do prognoz dla siebie. W czwartek czyli jutro następny lot z Radomia do Rygi. Jak ktoś nie wierzy niech się pofatyguje o stosownej porze do Sadkowa i zrobi zdjęcie jak długa, o ile, będzie kolejka ludzi bo jak na razie wciąż jest dużo - za dużo - wolnych miejsc. Sprawdziłam na ich stronach. Powtórzę się: to kwestia dość krótkiego czasu, że się Air Baltic wymelduje z Radomia z przyczyn ekonomicznych. Co było do przewidzenia.
  No widzisz Liluś, jak się ogarniesz, to nawet czasem napiszesz coś z sensem: Air Baltic wkrótce zrezygnuje z lotów do Radomia z przyczyn ekonomicznych. Nie ma więc żadnego sensu wstawiać jakichś "check out" czy "economy" ... no chyba, że już zapomniałaś język polski, a jeszcze nie nauczyłaś się dobrze angielskiego? Ale nie martw się tym zbytnio, gdyż to dość częsta "choroba" polskich emigrantów zarobkowych :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  @jasio_kowalczykover Bo widzisz mały, jak się jasio_kowalczykover doszczętnie wypróżni przed snem, to z rańca lepiej kuma. Ale coś czuć znowu nie teges i widać, że znowu musisz do WC bo u Ciebie z odpadami najwyraźniej jak w krwioobiegu - od stóp do głowy... P.S. Ty akurat nie wyglądsz na kogoś kto nie rozumie tych angielskich słów :). Nie wywinesz się, malutki :).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jakby wystartowali tydzień wcześniej i AirShow odpowiednio rozreklamowali w Rydze to pewnie byłoby więcej podróżnych.
  @lpaprock Jaka reklama w Rydze mogłaby przyciągnąć podróżnych do Radomia? Morze, góry, zabytki, muzea, miejsca rozrywki ... pytam poważnie :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @lpaprock Ale radomski pokaz lotniczy trwa jedynie 2 dni, a nie cały rok i na dodatek równolegle był inny pokaz lotniczy w Anglii ... co byś reklamował w Rydze, żeby zachęcić Łotyszy do wizyt w Radomiu? Pytam poważnie :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Czy ktoś się orientuje jaką linią wracają ci wszyscy (bez)radni oraz wierchuszka władz Radomia, bo jeśli Air Baltic, to ten drugi rejs może już być "prawie" pełny :)
  @jasio_kowalczykover Ty się jasiek martw lepiej żebyś linię prostą trzymał jak będziesz za chwilę leciał do kibla robić piątą już dziś qpę.
  już oceniałe(a)ś
  2
  7
  Aj, cóż to był za rejs: 7-ro pasażerów z czego troje to dziennikarze, którzy lecieli jedynie służbowo oraz kilku entuzjastów lotniczych przygód. Jestem pewien, że w przyszłości karta pokładowa (w wolskiej nowo-mowie zwana "boarding pass") z jednego z najbardziej groteskowych połączeń w historii lotnictwa cywilnego będzie dla kolekcjonerów wiele warta - sorry, ale taka prawda :)
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  ile...? 7 osób ??? no to rewelcja i to na pierwszy lot....przy normalnym stopniu natężenia ruchu pasażerskiergo to będzie 1 (słownie: jedna) osoba...
  Jedna osoba? Czyli jeno pilot i bez stiółar.desek? Rewela!
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Ciekawe czy ta spółka publikuje gdzieś zarobki swoich pracowników? Myślę, że mieszkańcy Radomia powinni mieć również dostęp do informacji o tym kto jest tam zatrudniony, dzięki jakim kwalifikacjom pełni swoją funkcję oraz w jaki sposób odbywa się tam nabór. Może Gazeta ma jakieś informacje? W końcu to spółka utrzymywana z pieniędzy publicznych!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0