Komentarze
Do czego to doszło - Dorn, kiedyś nazywany "trzecim bliźniakiem" musi teraz kandydować z takiego zadvpia ... aj-waj :)
już oceniałe(a)ś
4
1
Dorn i tak ma farta, że dr Ewa rzuciła go do Radomia, a nie tak jak Schettino do rywalizacji z Marcem w Kelcach ... aj-waj, dlaczego na "tłatfie" tak dyskryminują Słowian!?!
już oceniałe(a)ś
2
0
Pani z Nowoczesnej, składnie, poprawnie i inteligentnie. Wszystko OK ale nie w Radomiu, gdzie populizm w polityce odgrywa wciąż jeszcze wielką rolę. Pozostali uczestnicy debaty, bardzo kiepsko zorientowani w sytuacji gospodarczej i społecznej. W wielkości budżetu na obronę, w kompetencjach administracji państwowej, w przepisach podatkowych, w sytuacji radomskiego przemysłu i samorządu. Czułem zażenowanie gdy Pan kandydat mówił o wielkości wydatków na obronność na poziomie 10 % PKB a Pani kandydatka mówiła, że w Radomiu produkuje się jakieś karabinki. I to notoryczne spłycanie stawianych im pytań, zagubienie gdy padała prośba o doprecyzowanie czy nawet pretensje do redaktorki prowadzącej debatę, że pyta o sprawy zbyt szczegółowe. Ale to dobrze, że taka debata była. Można było czegoś się o kandydatach dowiedzieć a nie tylko bazować na plakatach, materiałach wyborczych czy wyreżyserowanych spotkaniach. Zastanawiam się jak by wypadł poseł Suski, gdyby nie zdezerterował. Nie podniósł by raczej poziomu debaty i raczej wypadł by blado przy Dornie.
@nieradomianin: Zastanawiam się jak by wypadł poseł Suski, gdyby nie zdezerterował On nie dezerter - to stary wiarus mini-prezesa oraz technik czesania peruk!
już oceniałe(a)ś
0
0
Tchórz Suski bał się stanąć twarzą w twarz z mieszkańcami Radomia.
już oceniałe(a)ś
1
1
Województwo sandomierskie z sejmikiem w Kielcach i wojewodą w Radomiu to jedyne słuszne rozwiązanie. Stolicą prawdziwego Mazowsza czyli północnej części obecnego województwa powinna cały czas być Warszawa. I wilk syty (Warszawa nie straci dotacji, bo statystyki wciąż będą zaniżane przez prowincję) i owca cała (Radom zyska dotacje przeznaczone dla miast wojewódzkich i dostęp do programu Polska Wschodnia). Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to nieoczywiste skorzystałyby także Kielce z tzw. województwem świętokrzyskim. Co prawda musieliby się podzielić środkami, ale wpływy z ziemi radomskiej by to zrównoważyły. Dzięki temu, że jako region jesteśmy biedniejski nowe województwo mogłoby dłużej korzystać z dotacji unijnych. Poza tym powrót do jedynie słusznego, historycznie uzasadnionego podziału administracyjnego wydaje się być wartością samą w sobie. Pozdrawiam
już oceniałe(a)ś
4
4
U Dorna widać, że nie jest z Radomia. To i dobrze i źle. Źle, bo nie czuje lokalnych nastrojów społecznych. Dobrze, bo widać po jego wypowiedziach, że jest dużo lepiej zorientowany w polityce w skali makro od większości kandydatów a niektórych (nie wszystkich) przewyższa inteligencją, ogładą i wiedzą ogólną o dwie długości. :)
@nieradomianin: U Dorna widać, że nie jest z Radomia Gdzie mu to widać?
już oceniałe(a)ś
0
0
Ta babka od Petru (czy to rumuńskie?) i jej pomysł na CARGO na "lotnisku" w Radomiu to pełny odlot ... no chyba, że jej szło o kult cargo z Melanezji - cyrk!
już oceniałe(a)ś
2
3