Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Taki ślad powinien być zabezpieczony i udostępniony do zwiedzania. To, że budynek jest siedzibą urzędu nie stoi na przeszkodzie - w Warszawie, w gmachu ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, który w czasie wojny był siedzibą Gestapo, a obecnie jest siedzibą ministerstwa Edukacji Narodowej utworzono Mauzoleum Walki i Męczeństwa, które można zwiedzać. Uważam, że to pomysł wart przemyślenia, tym bardziej że niezbyt kosztowny w realizacji.
  @jf94 Coś Ci się pomyliło. Kościuszki 6, bo o piwnicach w bloku o tym adresie jest mowa, to pierwotnie były mieszkania dla pracowników przedwojennej Fabryki Broni. Po wojennej zawierusze, czyli siedzibie Gestapo dysktryktu Radom (-Kielce?), potem MBP, do dnia dzisiejszego włącznie pełni pierwotną funkcję, znaczy się, są w nim mieszkania prywatne. Przed blokiem od strony ulicy jest posadowiony pomnik, oraz są umieszczone tablice pamiątkowe.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Rafal Rafal Fakt, miałem na myśli budynek powiatowego związku samorządowego, w którym takie napisy też się zachowały (w czasie wojny była tam żandarmeria).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Żołnierze" kuchnia ich nać :-/ Mój ojciec wychowywał się zaraz po wojnie we wsi na obrzeżach Puszczy Stromeckiej. Cała wieś się modliła, żeby nie przyszli, nie puścili kogoś z dymem albo nie zabili.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Tu zamordowano mojego dziadka Bronisława Posłusznego ps. Drucik
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Mój ojciec (rocznik 1911)-żołnierz BCh, niezbyt pochlebnie wypowiadał się o grupach ludzi, którzy nie oddali jednego strzału do hitlerowców, a buszowali po zabawach, weselach, upijali sie, strzelali na wiwat, po takiej wizycie kończyły się zabawy i wesela, siali strach, kradli świnie, bydło, okradali rolników ze zboża - nazywał ich po prostu "chlewkowymi partyazantami", ucierpiał na tym prestiż PRAWDZIWYCH ŻOŁNIERZY WYKLETYCH. Przykład Pana Prezydenta Dudy jest dowodem na istnienie nieodpowiedzialnych ludzi "wykletych", gdzie IPN ostrzegł Pana Prezydenta, ze pewien "bohater" to morderca niewinnych chlopow i nie pojechał na gminną uroczystość.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0