Dżem to formacja wywodząca się ze Śląska, która powstała jeszcze w latach 70. i do dziś pozostaje wierna klasycznemu, blues-rockowemu stylowi. W pierwszych latach działalności podczas jej występów za mikrofonem stawał Ryszard Riedel, wokalista cieszący się iście kultową sławą, niezwykle wiarygodny, kiedy wykonywał na scenie swoje pełne emocji i wątpliwości teksty. Niestety, artysta był również bardzo mocno uzależniony od narkotyków, co najpierw sprawiło, że zaniedbywał obowiązki wynikające z występowania z zespołem, a koniec końców doprowadziło go do śmierci.

Nie był to zresztą jedyny dramat w długiej historii zespołu - to chyba najbardziej doświadczona przez los polska grupa: z pierwotnego składu żyje dziś i gra bardzo niewielu muzyków. Ale siła żywiołu, który kryje się pod nazwą "Dżem", wydaje się niepowstrzymana. Mimo wszystkich problemów i przeciwności losu zespół nadal z powodzeniem funkcjonuje, koncertuje i nagrywa płyty. Dziś w zespole śpiewa Maciej Balcar. I to już od 16 lat. Wokaliści, którzy dołączają do legendarnych zespołów, mają na ogół wielkie kłopoty ze znalezieniem sobie miejsca na rynku muzycznym. Jego kariera pokazuje, że nie zawsze tak jest - nagrywa solowe płyty, zakłada kolejne zespoły, występuje w teatrze...

Ostatnia płyta studyjna zespołu "Muza" ukazała się przed sześcioma laty i pokryła się platyną.

W sobotę o godz. 20 Dżem zagra w klubie Strefa G2 (ul. Przemysłowa 20). Bilety w cenie 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu) można kupić na biletynarock.pl w Solarium "Ibiza" (ul. Chrobrego 42), Cafe pod Kasztanami (ul. Żeromskiego 48), Jack's (ul. Struga 18).