Amanda Grzmiel
Będę głosować na dwudniowy Festiwal Muzyczny. Autorzy proponują organizację na przełomie czerwca i lipca 2018 r. dwudniowej imprezy muzycznej ze znanymi oraz lokalnymi zespołami grającymi ambitną muzykę rockową, alternatywna i elektroniczną. Myślę, że Radom ma szansę i prawo do dobrej, rockowej i alternatywnej muzyki. Po wielkim sukcesie koncertu z okazji Radomskiego Czerwca '76 wiemy, że jest w nas duży potencjał. Festiwale muzyczne stały się już osobną mikrokulturą, które kreują nie tylko młodych, świeżych, niedocenionych jeszcze artystów, ale też pokazujące nowe brzmienia uznanych już muzyków. W Polsce oprócz "festiwalowych gigantów", jak tradycyjny i kultowy Przystanek Woodstock, gdyński Opener czy Orange Warsaw, inne miasta również prężnie działają organizując swoje wydarzenia muzyczne: Katowice, Kraków czy Oświęcim. Radom również może do nich dołączyć. Projekt nr 32 w obszarze ogólnomiejskim.
Upamiętnienie Andrzeja Wajdy to również projekt, który się wyróżnia. Projekt zakłada postawienie Ławeczki Andrzeja Wajdy, podobnej do Ławeczki Leszka Kołakowskiego, u zbiegu ulic Żeromskiego i Witolda. Autor proponuje, by postać Wajdy siedziała na krześle reżyserskim. Obok niego stałaby kamera ze szkłem powiększającym a osoba patrząca w kamerę widziałaby powiększoną wieżę kościoła farnego. Projekt nr 5 w obszarze I.
Myślę, że wart wsparcia jest także projekt biletomatów w autobusach. W innych miastach Lublinie, Warszawie to już norma. Projekt nr 8 wśród projektów ogólnomiejskich.
Ważnym projektem jest też pogotowie stomatologiczne, czynne całą dobę. Teraz z nagłym bólem zęba jesteśmy wysyłani.... do Kozienic.
Miałoby ono działać w szpitalu przy ul. Tochtermana i zapewniać pomoc w przypadku nagłego bólu zęba, jego złamania czy problemów z protezą.
Projekt nr 51 w obszarze ogólnomiejskim.
Wszystkie komentarze