Więcej
  Komentarze
  Lotnisko w Radomiu ma sens pod warunkiem dobrej komunikacji kolejowej Radom- W-wa, z przystankiem W-wa Okęcie. Potrzebna jest także totalna rewitalizacja substancji historycznej architektury miasta, w tym oczywiście miasta Kazimierzowskiego, po to aby przyciągnąć i zatrzymać turystów. Także, wydobycie perełek regionu: Orońsko, Szydłowiec, Iłża itd..
  już oceniałe(a)ś
  7
  2
  Już kiedyś wspominałam, że na zlecenie prezydenta Radomia w 1993 r, w Instytucie Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej w Warszawie pod kierunkiem prof. Elżbiety Wysockiej opracowano strategię rozwoju miasta, w której lotnisko na Sadkowie miało być wspomagającym Okęcie. Oczywiście z modernizacją linii kolejowej do Warszawy (a szyny do samego lotniska już są). Trzeba też wziąć pod uwagę, że Radom ma doskonałe warunki pogodowe - nie to, co nadwiślańskie mgły w Modlinie. Tylko pośpieszyć się z ta koleją!
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  Zalecał bym mimo wszystko ostrożność i totalny entuzjazm odłożył na później.

  Wskazanie w analizie Radomia jest oczywiście jakimś krokiem do przodu. I to sporym. Ale drzwi jeszcze się nie domknęły, klamka wciąż nie zapadła. Umowy nie ma. Rozpoczęcie prac nie nastąpiło. Lotnisko nie zostało przejęte.

  Miejmy świadomość, że te slajdy to nałożone na screen z googlemaps kolorowe kwadraciki a nie żaden projekt ani nawet koncepcja. Do zbliżających się wyborów wiele takich obrazków jeszcze zobaczymy. Zapominalskim przypominam, że istniała już nawet w 2015 r. linia lotnicza 4You Airlines, "powołana" przez jednego z radomskich biznesmenów i utworzona jak mniemam tylko dla podtrzymania przedwyborczej iluzji o radomskim porcie lotniczym. I było to w czasie rządów poprzedniego prezydenta Radomia czyli PiS.
  Pamiętam też sprzed wielu lat zapewnieni jednego z lokalnych biznesmenów, że w Radomiu powstanie TOR FORMUŁY 1. Ileż to wtedy gazety lokalne nazamieszczały wizualizacji tego toru.

  Cieszmy się więc z tego co mówią, ale zachowajmy do tego zdrowy dystans, bo któregoś dnia może (choć nie musi) się okazać, że to KOLEJNY KAPISZON PRZEDWYBORCZY i to zamoknięty.

  Oby tym razem tak się nie stało.
  @nieradomianin
  To nie był lokalny biznesmen tylko spadochroniarz z Warszawy od Palikota - Armand Ryfiński. No chyba że jeszcze wcześniej był taki pomysł :D
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @majestictwelve
  Przed spadochroniarzem był lokalny biznesmen. Armand tylko odkurzył starą ściemę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ciekawe czy entuzjaści lotniska wzięli pod uwagę "korzyści" z likwidacji jednostek wojskowych i ich etatów.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3