Urządzenie, które ratuje życie, już w urzędzie
Zanim dotrze pogotowie, życie może komuś uratować defibrylator automatyczny. Zakupił go wydział bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego i zainstalował w magistracie. Wystarczy wyjąć go z oszklonej skrzynki i użyć.
Defibrylator to urządzenie medyczne, które oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii, umożliwiając sercu powrót do normalnej, regularnej pracy. Defibrylatora typu AED można użyć w stosunkowo nieskomplikowany sposób, działa szybko i efektywnie. Urządzenia takie umieszcza się w miejscach dużych skupisk ludzkich, takich jak budynki użytku publicznego, obiekty sportowe, hipermarkety, zakłady przemysłowe, dworce, pociągi. Koszt urządzenia to nieco ponad 8 tys. zł.
W Radomiu defibrylator zakupił wydział bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Został umieszczony w magistracie, na parterze przy Biurze Obsługi Mieszkańców. Kupiono również defibrylator treningowy, który od prawdziwego różni się jedynie tym, że nie ma wyładowań elektrycznych. Certyfikaty ukończenia kursu obsługi defibrylatora otrzymało dziewięć osób ze straży miejskiej, z wydziałów: komunikacji, zdrowia i zarządzania kryzysowego.
Wszystkie komentarze