Każdy region ma swoje pieśni świąteczne. W sobotę wielkie radomskie kolędowanie na Mieście Kazimierzowskim. Usłyszymy ludowe kolędy i pastorałki po radomsku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Fundacja Republika Radomska zaprasza na wspólne kolędowanie. „Mało kto zdaje sobie sprawę, że tych świątecznych utworów bożonarodzeniowych jest o wiele więcej niż te popularne w wymiarze ogólnopolskim. Każdy region ma swoje pieśni świąteczne, więc oczywiście Radomskie też. Tym razem poznamy utwory ze wsi Gałki (gmina Rusinów, powiat przysuski). Radomskie jest tak tanecznym regionem, że nawet pobożne utwory są śpiewane do tanecznych melodii. Więc nie może obyć się bez potańcówki” – zachęcają organizatorzy na Facebooku. Co w programie?

Kolędować będą Gołcuneki, Schola Sancti Ioannis, Kapela Niwińskich i Piotr Dąbrówka.

W sobotę, 29 grudnia, o godz. 15.30 spotkanie śpiewacze z zespołem Gołcunecki w budynku plebanii przy kościele św. Jana Chrzciciela (ul. Grodzka).

O godz. 18 msza święta, a po niej około godz. 18.45 – koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią: zespół Gołcunecki, w składzie: Maria Siwiec, Maria Pęzik, Maria Oracz i Maria Rokicka. Akompaniament: Kapela Niwińskich, w składzie: Mateusz Niwiński – skrzypce, Agnieszka Niwińska – bębenek obręczowy i Jan Tarkowski – basetla. Kolędować będzie także zespół wokalny Schola Sancti Ioannis (Agnieszka Dąbrowska, Dorota Mąkosa, Mateusz Mąkosa, Łukasz Zaborowski).

O godz. 19.30 kolędowanie przenosi się do pubu ArtCaffe przy ul. Rwańskiej 19. Do tańca i wspólnego śpiewania zagrają: zespół śpiewaczy Gołcunecki, Kapela Niwińskich oraz Piotr Dąbrówka – gitara i śpiew. Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Wydarzenie jest realizowane przez Fundację Republika Radomska w ramach projektu Anioły Wolności finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Co to za Kazimierz????? Miasto Kazimierzowskie to jedyna poprawna nazwa. Tak jak np.dziennikarka nie nazywa się Ludwik a Ludwinska.
już oceniałe(a)ś
0
0