23 kwietnia w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej czeka nas akustyczny występ wokalisty zespołu T.Love. Muńkowi Staszczykowi na scenie towarzyć będzie dwóch gitarzystów. Z pewnością usłyszymy numery z wydanej w 2019 r. solowej płyty muzyka, którą promował utwór "Pola".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Muniek i Przyjaciele to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka" Staszczyka, lidera formacji T. Love. W koncertach towarzyszą Muńkowi Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek "Jahlove" Pęczak – gitara akustyczna. Początkowo projekt ten miał być tylko chwilową odskocznią od głośnego, rockowego grania – w tym składzie wyruszyli w trasę koncertową w 2018 r. Grali w nieco mniejszych, kameralnych salach. Ogromny sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia spowodował jednak, że w ubiegłym roku w marcu odbyła się premiera płyta live. Album dokumentuje ponad 60 koncertów, podczas których zespół objechał całą Polskę występując zarówno w małych klubowych salach, w teatrach, na stadionie narodowym oraz na scenach krajowych letnich festiwali.

 

Program koncertów jest wypadkową różnych projektów artystycznych Muńka, zarówno z repertuaru zespołu T.Love, jak i działań solowych wokalisty. Po zawieszeniu działalności grupy T.Love, Muniek Staszczyk wydał solową płytę „Syn miasta" (grudzień 2019). Utwór "Pola", który promował indywidualne wydawnictwo Muńka, został bardzo dobrze przyjęty, w serwisie YouTube ma ponad 23 miliony wyświetleń. Na płycie pojawiło się 10 utworów skomponowanych przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota, Janka Pęczaka.

 

Zygmunt Staszczyk (ur. 1963) – współzałożyciel i lider formacji T.Love. Pochodzi z Częstochowy. Tam ukończył IV LO. Absolwent polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo działał w zespole Atak, przekształconym w Opozycję. W 1982 roku wraz z Januszem Knorowskim, Dariuszem Zającem i Jackiem Wudeckim założył zespól T.Love. Do 1987 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Teenage Love Alternative. Największe przeboje z tego okresu to "Garaż" (1984), "IV LO" (1985) i "Autobusy i tramwaje" (1988). W 1989 roku Staszczyk wyjechał do Anglii, a zespół zawiesił działalność. Do Polski wrócił w 1991 roku, reaktywował zespół, w którym ze starego składu pozostał tylko on sam. Kolejne albumy z nowymi muzykami przynoszą zespołowi ogromną popularność: „Pocisk Miłości" (1991) z utworem Warszawa, „Dzieci rewolucji" (1992) – z utworem King, I Love you (1994) „Prymityw" (1994), „Chłopaki nie płaczą" (1997), „Antyidol" (1999), „Model 01" (2001) z utworami Nie, nie, nie, Ajrisz, „Old is Gold" z piosenką Lucy Phere. Ostatni jak dotąd studyjny album T.Love pt. „T.Love" ukazał się w 2016 roku. Po zagraniu ogromnej pożegnalnej trasy koncertowej, z końcem 2017 roku zespół T.Love na kilka lat zawiesił działalność. W październiku 2019 roku ukazuje się solowy album Muńka Staszczyka "Syn miasta" ze znakomicie przyjętą piosenką „Pola". Tego samego roku ukazała się biografia Muńka pt. „King", autorstwa Rafała Księżyka.

Koncert w sobotę, 23 kwietnia, o godz. 18 w sali koncertowej, przy ul. Żeromskiego 53. Bilety od 89 zł dostępne na biletyna.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
k2+TD4q3/L+4PawSozOwAZU3g6i7pNkPI4G1n33EGaU=