Wybory do rady miejskiej wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 38,7 proc. Na Koalicję na Rzecz Zmian zagłosowało 35,3 proc. wyborców. Bezpartyjni Radomianie otrzymali 9 proc. poparcia. Pozostałe komitety zebrały po mniej niż 6 proc. głosów. Znany jest już podział mandatów w radzie miejskiej. W podziale na mandaty PiS zdobyło 16 miejsc w radzie, Koalicja na Rzecz Zmian 11, jeden mandat przypadł radnemu z Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Radomianie.
Połowę składu wybranej w niedzielę rady miejskiej stanowią zupełnie nowe osoby.
Artur Standowicz, okręg 1. - PiS

Do rady wszedł z listy PiS. Otrzymał 1684 głosów. W latach 2007-2014, gdy prezydentem był Andrzej Kosztowniak, pełnił funkcję dyrektora jego kancelarii. Wcześniej był asystentem wojewodów: Tomasza Kozińskiego, Wojciecha Dąbrowskiego oraz Jacka Sasina, a od 2015 r. doradcą wójta gminy Jastrzębia. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest wicewojewodą mazowieckim, zgodnie z przepisami, będzie musiał zdecydować, czy przyjmie mandat radnego czy pozostanie wicewojewodą, bowiem nie może łączyć tych dwóch funkcji. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Interesuje się polityką, fotografią i sportem.
Mirosław Rejczak, okręg 1. - PiS

Do rady wszedł z listy PiS, otrzymał 1297 głosów. To najstarszy radny, ma 83 lata i sprawuje mandat radnego nieprzerwanie od 1990 roku. Absolwent wydziału mechaniczno-technologicznego Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia doktoranckie z organizacji i zarządzania na Politechnice Warszawskiej. Były pracownik ZM „Łucznik", Techmatransu i Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Transportu Technologicznego i Składowania. Prowadził własną działalność gospodarczą w branży skórzanej oraz doradztwo organizacyjno-techniczne. Obecnie na emeryturze.
Robert Fiszer, okręg 1. - PiS

Do rady wszedł z listy PiS, otrzymał 779 głosów. Ma 43 lata. Był radnym Radomia w latach 2006-2010 oraz 2010-2014. W kadencji 2014-2018 wszedł do Rady Miasta dopiero w listopadzie 2015 roku, w miejsce radnego Andrzeja Kosztowniaka, który został posłem na Sejm. W oświadczeniu majątkowym konsekwentnie od kilku lat nie podaje obecnego miejsca pracy. W 2016 r. pisaliśmy, że z Miejskiego Zarządu Lokalami, podległemu prezydentowi, przeszedł do nadzorowanego przez Ministerstwo Rolnictwa Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu, gdzie został zastępcą dyrektora.
Jerzy Zawodnik, okręg 1. - Koalicja na Rzecz Zmian

Do rady wszedł z listy Koalicji na rzecz Zmian, otrzymał 2868 głosów. Ma 39 lat. Z wykształcenia politolog. Był radnym Rady Miejskiej Radomia od 2010 r. do grudnia 2015 r., kiedy to został powołany przez Radosława Witkowskiego na stanowisko zastępcy prezydenta. W kolegium prezydenckim odpowiadał m.in. za kontakty z przedsiębiorcami, projekty unijne, ochronę środowiska i służbę zdrowia.
Wioletta Kotkowska, okręg 1. - Koalicja na Rzecz Zmian

Wybrana z listy Koalicji na rzecz Zmian, otrzymała 1234 głosy. Ma 48 lat. Magister pedagogiki (specjalność – doradca zawodowy; pracownik socjalny). Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Pracowała jako doradca zawodowy w radomskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy, obecnie jest zastępcą dyrektora do spraw administracyjno-technicznych w podległym marszałkowi Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.
Robert Utkowski, okręg 1. - Koalicja na Rzecz Zmian

Wybrany z listy Koalicja na Rzecz Zmian, otrzymał 718 głosów. Ma 46 lat, absolwent filologii polskiej, a obecnie doktorant Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Były dziennikarz i redaktor naczelny Telewizji Dami w Radomiu. Obecnie zajmuje się pracą naukową, jest autorem kilku tomików wierszy.
Dariusz Wójcik, okręg 2. - PiS

Wybrany z listy PiS, otrzymał 2751 głosów. Ma 49 lat. Ukończył Prywatną Wyższą Szkołę Ochrony Środowiska (kierunki: Gospodarka Odpadami oraz Inżynieria Środowiska), studia podyplomowe z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach UE w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, studia podyplomowe Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu, studia podyplomowe Audytor uprawniony do sporządzania świadectw energetycznych w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu oraz studia MBA na Politechnice Lubelskiej. Pracował w firmie Altadis, PKS Radom, PPHU „Radkom” jako pełnomocnik zarządu, główny specjalista ds. organizacji i rozwoju, jest tam na urlopie bezpłatnym. Jednocześnie pracuje w Polskiej Grupie Zbrojeniowej na stanowisku pełnomocnika zarządu ds. koordynacji działalności PGZ SA. Zaczyna czwartą kadencję, od 2007 r. był przewodniczącym rady miejskiej.
Piotr Kotwicki, okręg 2. - PiS

Wybrany z listy PiS, otrzymał 1409 głosów. Ma 36 lat, studiował na Politechnice Radomskiej, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ma tytuł magistra administracji. Jak podaje w ulotce wyborczej, zawodowo jest związany z ochroną środowiska i energetyką. Pracował w miejskiej spółce Radkom, obecnie pracuje w spółce ENEA Wytwarzanie. Był radnym Rady Miejskiej w Radomiu w latach 2007-2014. Uprawia strzelectwo sportowe, interesuje się historią.
Ewa Czerwińska, okręg 2. - PiS

Wybrana z listy PiS, otrzymała 403 głosy. Ma 35 lat. Ukończyła Wydział Ekonomiczny Politechniki Radomskiej, studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Administracją Publiczną w Wyższej Szkole Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu. Przez 8 lat pracowała w Urzędzie Miejskim w Radomiu w Kancelarii Prezydenta Miasta, następnie rozpoczęła pracę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Obecnie jest zatrudniona w Fabryce Broni „Łucznik” w Radomiu.
Radosław Witkowski, okręg 2. - Koalicja na Rzecz Zmian

Wybrany z listy Koalicji na rzecz Zmian, otrzymał 3233. Prezydent miasta Radomia ostatniej kadencji. Ma 44 lata. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat prowadził własną działalność gospodarczą. Był radnym Rady Miejskiej w Radomiu i posłem na Sejm RP z PO dwóch kadencji. Żonaty, dwóch synów. Obecnie stara się o reelekcję na urząd prezydenta miasta. Przeszedł do drugiej tury wyborów na prezydenta, zmierzy się w niej z kandydatem PiS Wojciechem Skurkiewiczem.
Magdalena Lasota, okręg 2. - Koalicja na Rzecz Zmian

Wybrana z listu Koalicji na Rzecz Zmian, otrzymała 918 głosów. Ma 58 lat. Jest radną od maja 2015 roku. Ukończyła studia ekonomiczne za granicą. Ma ukończone też studia podyplomowe z zarządzania w samorządach. Pracowała w biurze sprzedaży w Gazecie Wyborczej w Radomiu. Jest biegłym sądowym i tłumaczem przysięgłym z języka bułgarskiego. Obecnie pracuje w miejskiej spółce RTBS Administrator.
Marcin Kaca, okręg 3. - PiS

Wybrany z listy PiS, otrzymał 3690. Ma 29 lat, był radnym w ostatniej kadencji. Do rady wszedł z listy Platformy Obywatelskiej, pod koniec kadencji odszedł z klubu PO, aby zostać radnym niezależnym, a potem trafił na listy PiS. Po raz kolejny uzyskał rekordowe poparcie wyborców – prawie 3,7 tys. głosów. Z wykształcenia prawnik, pracuje w miejskiej spółce Radkom.
Łukasz Podlewski, okręg 3. - PiS

Wybrany z listy PiS, otrzymał 1718 głosów. Ma 36 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, wydziału prawa i administracji. Pracował w Klubie Sportowym Radomiak, prowadził własną działalność gospodarczą, obecnie pracuje w Ministerstwie Obrony Narodowej na stanowisku asystenta wiceministra Wojciecha Skurkiewicza. To będzie pierwsza jego kadencja w radzie miejskiej. Żonaty, ma syna. Interesuje się sportem, historią.
Kazimierz Staszewski, okręg 3. - PiS

Wybrany z listy PiS, otrzymał 659 głosów. Ma 63 lata. Od czterech kadencji w radzie miejskiej. Ma wykształcenie średnie techniczne o specjalności technik mechanik. Od 2012 pracuje w MPK w Radomiu na stanowisku audytora wewnętrznego. Od ponad 30 lat związany z „Solidarnością” (pierwszy mandat radnego w latach 1998-2002 zdobył z listy AWS).
Teresa Skoczek, okręg 3. - PiS

Wybrana z listy PiS, otrzymała 545 głosów. Ma 63 lata, jest lekarzem pediatrą w przychodni na Południu. Wolontariuszka w telefonie zaufania „Linia Braterskich Serc” założonym przez ks. biskupa Jana Chrapka, udziela się też w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej „Ognisko Domowe” powstałej we współpracy Kurii Diecezji Radomskiej i Urzędu Miasta Radomia.
Katarzyna Kalinowska, okręg 3. - Koalicja na Rzecz Zmian

Wybrana z listy Koalicji na Rzecz Zmian, otrzymała 2611 głosów. Ukończyła Wydział Ekonomiczny Politechniki Radomskiej w 2002 roku (specjalność Bankowość). W latach 2000-2001 pracowała jako bank teller w Polan Federal Credit Union w Stanach Zjednoczonych. Od 2002 r. współpracowała z Politechniką Radomską w zakresie organizacji studiów MBA. Od 2006 do 2010 roku prowadziła zajęcia w Polskim Uniwersytecie Wirtualnym w trybie online. Od 2008 roku pracuje w Katedrze Polityki Ekonomicznej i Bankowości UTH, obecnie na stanowisku adiunkta. W 2006 roku podjęła studia doktoranckie w Kolegium Społeczno-Ekonomicznym w SGH, w trakcie których napisała rozprawę doktorską pt. „Bariery wzrostu gospodarczego Unii Europejskiej”. Od 2008 roku pełni funkcję koordynatora programy LLP Erasmus na Wydziale Ekonomicznym UTH. Działaczka partii Nowoczesna.
Zbigniew Neska, okręg 4. - Koalicja na Rzecz Zmian

Wybrany z listy Koalicji na rzecz Zmian, otrzymał 909 głosów. Ma 64 lata. Absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Jest wicedyrektorem administracyjno-technicznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu. To będzie jego piąta kadencja w radzie miejskiej.
Mateusz Kuźmiuk, okręg 4. - PiS

Wybrany z listy PiS, otrzymał 1867 głosów. Będzie najmłodszym radnym w tej radzie, ma 26 lat.
Jest synem Zbigniewa Kuźmiuka, polityka PiS, obecnie europosła. Mateusz Kuźmiuk jest absolwentem VI LO im. Jana Kochanowskiego. Jest inżynierem geodezji, ukończył studia na kierunku geodezja i kartografia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
Kinga Bogusz, okręg 4. - PiS

Wybrana z listy PiS, otrzymała 1362 głosów. Ma 39 lat. Absolwentka prawa na UMCS w Lublinie. Pracowała w biurze poselskim Marka Suskiego w Radomiu, obecnie jest doradcą Suskiego, który został szefem gabinetu politycznego premiera.
Katarzyna Pastuszka – Chrobotowicz, okręg 4. - PiS

Wybrana z listy PiS, otrzymała 1142 głosy. Ma 37 lat. W poprzedniej kadencji weszła do rady z listy Platformy Obywatelskiej. W ostatnim roku opuściła klub i została radną niezależną, a w tych wyborach wystartowała z listy PiS. Jest magistrem administracji (Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie). Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Kieruje filią Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Radomiu.
Mateusz Tyczyński, okręg 4 - Koalicja na Rzecz Zmian

Wybrany z listy Koalicji na rzecz Zmian, otrzymał 1959 głosów. Ma 34 lata. Jest absolwentem IV LO im. Tytusa Chałubińskiego. Po studiach w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego wrócił do Radomia. Był dyrektorem biura poselskiego posła Radosława Witkowskiego, członkiem stowarzyszenia Radomskie Centrum Siatkarskie Czarni. Założył Akademię Sportu Radomiak i był jej wiceprezesem. W ostatniej kadencji dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.
Marta Michalska – Wilk, okręg 4. - Koalicja na Rzecz Zmian

Wybrana z listy Koalicji na rzecz Zmian, otrzymała 1706 głosów. Ma 31 lat. Była radna poprzedniej kadencji, wybrana z listy Platformy Obywatelskiej. Ukończyła prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 2007-2010 pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Od roku 2011 do 2014 pracowała w radomskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy, a następnie w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Obecnie pracuje w miejskiej spółce Radpec.
Kazimierz Woźniak, okręg 4. - Bezpartyjni Radomianie

Wybrany z listy Bezpartyjnych Radomian, otrzymał 1351 głosy. Ma 57 lat, to będzie jego szósta kadencja w radzie miejskiej. Absolwent ekonomii na radomskiej Wyższej Szkole Inżynierskiej. Były pracownik urzędu miejskiego; od 1990 roku prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Łucznik".
Karol Gutkowicz, okręg 5.- PiS

Wybrany z listy PiS, otrzymał 1659 głosów. Ma 31 lat. Był pracownikiem Miejskiego Zarządu Dróg i Kominikacji, obecnie pracuje w biurze posła PiS Andrzeja Kosztowniaka. Absolwent Politechniki Radomskiej, kierunku ekonomia menedżerska i studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Handlowej na kierunku wycena nieruchomości. Zainteresowania: polityka i sport.
Adam Bocheński, okręg 5.- PiS

Wybrany z listy PiS, otrzymał 1645 głosów. Ma 57 lat. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył studia podyplomowe na kierunku zarządzanie zespołem w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od 1999 roku jest zastępcą dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Żonaty, ma dwóch synów. Interesuje się polityką społeczną i historią.
Marcin Majewski, okręg 5.- PiS

Wybrany z listy PiS, otrzymał 787 głosów. Ma 37 lat. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przez 9 lat pracował w Urzędzie Miejskim w Radomiu, był kierownikiem wydziału teleinformatycznego. Obecnie prowadzi własną firmę.
Konrad Frysztak, okręg 5. - Koalicja na Rzecz Zmian

Wybrany z listy Koalicji na Rzecz Zmian, otrzymał 3038 głosów. Ma 32 lata. Z wykształcenia jest dziennikarzem. Prowadził własną działalność gospodarczą. W ostatniej kadencji wiceprezydent Radomia.
Wiesław Wędzonka, okręg 5. - Koalicja na Rzecz Zmian

Wybrany z listy Koalicji na Rzecz Zmian, otrzymał 569 głosów. Ma 59 lat. Jest radnym od 1998 roku, w ostatniej kadencji był wiceprzewodniczącym rady miejskiej. Członek Platformy Obywatelskiej. Prowadzi własną działalność gospodarczą – Zakład Techniki Medycznej.
Wszystkie komentarze
Co ma miasto do przyjętych w całej Polsce zasad głosowania? Żałosne miasto, bo wystarczy zdobyć 400 głosów, by zostać radnym? To wszystko zależy od ilości mieszkańców, ale np. w dziesięciokrotnie większej Warszawie żeby zostać radnym wystarczyło... 1500 głosów. I co teraz napiszesz?