Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu w najnowszym rankingu "Perspektyw" znalazł się na odległym, 88. miejscu. Rzecznik prasowy UTH Radom: ranking nie jest miarodajny, nie obejmuje aktualnych danych uczelni.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tak jak pisaliśmy, w ostatniej, 21. edycji rankingu "Perspektyw" oceniano najlepsze uczelnie wyższe w Polsce. Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu w tegorocznym zestawieniu uplasował się na 88. miejscu. Nie poprawił znacząco swoich statystyk, bo w poprzednich latach także znalazł się w dziewiątej dziesiątce.

W rankingu znalazło się 100 uczelni. Najlepszą uczelnią w Polsce został Uniwersytet Jagielloński. Na podium Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska. W pierwszej dziesiątce znalazły się kolejno: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Wrocławska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka oraz ex aequo Uniwersytet Wrocławski i Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

UTH Radom: Ranking powinien objąć liczbę otrzymanych dotacji lub liczbę pracowników

Wyniki komentuje rzecznik prasowy Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

- Niska pozycja UTH w ostatnim rankingu "Perspektyw" wymaga wyjaśnienia. Od 5 lat nasza uczelnia nie bierze udziału w rankingach szkół wyższych, gdyż tworzone są w szacunkach liczb bezwzględnych. Naszym zdaniem ranking powinien odzwierciedlać osiągnięcia uczelni np. w stosunku do otrzymanych dotacji państwowych lub w stosunku do liczby zatrudnionych pracowników, itp. Tworzone rankingi nie są zatem w pełni miarodajne, a w odniesieniu do naszej uczelni opierają się na nieaktualnych danych, które w rzeczywistości są znacznie wyższe - wyjaśnia dr hab. Dariusz Trześniowski, prof. UTH Radom, rzecznik prasowy uczelni.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Monika Tutak-Goll poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Wg proponowanych przez Radom zasad, bezkonkurencyjna bylaby jednoosobowa uczelnia zalozona przez dobrego profesora.
    @przemek05
    I najlepiej z jednym studentem, który po 30 latach zostałby na tej uczelni profesorem - można by ogłosić, że 100% absolwentów osiągnęło profesurę.
    już oceniałe(a)ś
    6
    0
    @przemek05
    a jedyny student otrzymał by Nagrodę Nobla!
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    @przemek05
    Ale że te rankingi można o du-pę potłuc to osobna sprawa. Jeśli mają mieć choćby cień sensu powinny w nich być brane pod uwagę wydziały. Co z tego, że student bezpieczeństwa wewnętrznego na UW zażywa nauk w drugiej w rankingu uczelni, a student wydziału mechanicznego radomskiej wszechnicy w uczelni z końca listy. Wolałbym to drugie.
    już oceniałe(a)ś
    7
    0
    ranking sranking. Badania statystyków wskazują, że prestiż uczelni nie ma znaczenia w odniesieniu do kariery absolwenta. To co sie liczy to głównie zasobność rodziców a w Polsce dochodzą znajomości i przynaleznosc do pis. przykład? a setki pani od rosyjskiego, aptekarz i inne misiewicze.
    @patryk.nijaki
    W zasadzie słusznie, tylko w takim razie po co w ogóle utrzymywać taki UTH? Skoro nie ma z niego ani prestiżu, ani zysków...
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    Chwała bogu że nie obejmuje bo byłaby 188 pozycja
    już oceniałe(a)ś
    6
    1
    Najłatwiej przegrać szanse: patrz wydział lekarski. Tyle czasu się uczelnia o niego dobijała, a jak dostała, to przeputała.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    CIeszcie się, że ktoś jeszcze was uznaje za wyższą uczelnię...
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    :)
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    a6iaZwpJODV5L6lAxJ60J4MAyqILrNdF+VnEC4+6edk=