Robert Bąkiewicz, kandydat PiS do Sejmu z Radomia, chciał odsunąć od procesu sędziego ze względu na jego przynależność do niezależnego od władzy stowarzyszenia sędziowskiego. Sąd uznał, że przynależność do stowarzyszenia nie ma znaczenia.

Poseł i kandydat PO w wyborach Konrad Frysztak z Radomia wytoczył Robertowi Bąkiewiczowi, radomskiemu kandydatowi z listy PiS, proces wyborczy. Chodzi o słowa, które padły w czasie wywiadu radiowego w lokalnej rozgłośni. Bąkiewicz powiedział na antenie: „Rozmawiałem z panem Frysztakiem, który powiedział, że suwerenność Polski można sprzedać za dwie trybuny na stadionie". Bąkiewicz nawiązał w ten sposób do odbytej kilka dni wcześniej w studiu Polsat News debaty z Frysztakiem, w czasie której zarzucił władzom Radomia i prezydentowi z PO, że nie wybudował na nowym stadionie Radomskiego Centrum Sportu dwóch trybun. Frysztak odpowiedział, że budowa tych dwóch trybun od początku była planowana w drugim etapie. I dodał: – Swego czasu powiedział pan, że nie możemy się zgodzić na pozbawienie Polski suwerenności nawet za fundusze z Krajowego Planu Odbudowy. Powinien pan wiedzieć, że prezydent Radomia złożył wniosek do KPO o pieniądze na budowę tych trybun. Gdyby pan to wiedział, nie krytykowałby pan. To są pieniądze, które należą się naszemu krajowi bez dyskusji.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Cos faszolowi ta kampania w Radomiu wybitnie nie idzie.
  @Hnasken
  Bąkiewicz się do ziobrystów zapisał.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czy do radomian dotarło wreszcie, jak bardzo PiS napluł im w twarz wystawiając faszystę Bąkiewicza właśnie w Radomiu?
  I że każdy głos oddany na tego faszystę będzie potwierdzeniem, że na nic lepszego niż naplucie w twarz nie zasługują?
  już oceniałe(a)ś
  17
  1
  Czego z Gąsina nie startujesz?
  Wśród rozwiedzionej rodziny, która by wspierała.
  Co się takiego stało, że aż do Radomia z Pruszkowa cie wywiało?
  Suski..?
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  Bąkiewicz zaczyna swoją naukę demokracji poprzez wyroki w trybie wyborczym, oby tak dalej, jak dobrze przyswoi materiał może będą z niego ''ludzie''.
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  Tylko nam w Radomiu brakuje faszystowskiego kandydata .
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Frysztak ile nakradłeś na budowie RCS?
  @martinque@@@@@@
  Zmień leki kobieto .Twoja nienawiść do PO jest powszechnie znana w Radomiu. Pisia propaganda totalnie wypaliła ci mózg . Jeśli masz dowody , że Frysztak zarobił na budowie RCS zgłoś to w prokuraturze. A jeśli nie masz to powinnaś przeprosić i spierd...ć
  z tego forum.
  już oceniałe(a)ś
  11
  2
  @ateista
  Jeśli wszystko co wypisuje jest prawdziwe, to jest to jakaś idiotka, której wdziękami Frysztak wzgardził w czasach szkolnych.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0